REKLAMA

Reforma oświaty i likwidacja gimnazjów: Ostatnie spotkanie podkomisji

  • Autor: GP
  • 09 grudnia 2016 07:29
Reforma oświaty i likwidacja gimnazjów: Ostatnie spotkanie podkomisji Wstępne sprawozdanie podkomisji edukacji o nowym prawie oświatowym. (fot.:twitter.com/kancelariasejmu)

• W piątek (9 grudnia) zbierze się podkomisja edukacji ds. reformy oświaty, to jej ostatnie planowane spotkanie.
• W Karpaczu będzie obradował zespół parlamentarny ds. turystyki.
• W sobotę (10 grudnia) spotkanie organizuje poseł Robert Winnicki.

Sejm w piątek (9 grudnia) ma w planie spotkań dwa punkty, w tym jeden wyjazdowy.

O godzinie 10. spotkają się Komisja Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej. To wspólne posiedzenie tych komisji. Będzie to ostatnie z zaplanowanych spotkań, na którym będzie procedowane Prawo oświatowe - reforma edukacji. Możemy się spodziewać kolejnych podsumowań i ewentualnych zmian.

W czwartek (9 grudnia) Ministerstwo Edukacji Narodowej (MEN) wycofało się z likwidacji dodatku uzupełniającego dla nauczycieli.

W Karpaczu o godzinie 15. spotka się Parlamentarny Zespół ds. Turystyki.

Parlamentarzyści omówią trzy sprawy: Zasady komunikacji Marki Polska, Inwestycje w infrastrukturę turystyczną w Karkonoszach i omówi propozycje związane z Bezpieczeństwem w górach i legislacją je regulującą. Zespoły parlamentarne są formami dyskusji wewnątrzparlamentarnej i ogólnospołecznej, nie podejmują decyzji.

Z zaplanowanych spotkań i inicjatyw w Sejmie, warto wymienić jeszcze jedną.

Poseł niezrzeszony Robert Winnicki w sobotę (10 grudnia) organizuje w Sejmie debatę pt. "Suwerenny naród w XXI wieku".

Senat w piątek nie pracuje. Prace senatorowie zakończyli 8 grudnia. Najważniejszym elementem ich pracy w tym tygodniu było opiniowanie dla Sejmu prawa o zgromadzeniach. Więcej o tym jak wyglądała ta debata przeczytasz tutaj.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA