REKLAMA

Reforma oświaty: ZNP zapowiada protesty w całym kraju. Nauczyciele wyjdą na ulice

 • Autor: GP
 • 05 października 2016 09:52
Reforma oświaty: ZNP zapowiada protesty w całym kraju. Nauczyciele wyjdą na ulice Sławomir Broniarz jest prezesem ZNP od 1998 roku. (fot.:youtube.com)

• Związek Nauczycielstwa Polskiego (ZNP) zapowiada protest w całym kraju. Nauczyciele będą manifestować niezadowolenie ze sposobu przeprowadzania reformy edukacji.
• Protest ma odbyć się 10 października i mieć miejsce w 16 miastach wojewódzkich.

10 października Związek Nauczycielstwa Polskiego (największa organizacja zrzeszająca pracowników oświaty) zapowiada protesty. Jest to kolejny element sprzeciwu wobec zmian proponowanych przez MEN. Minister Anna Zalewska we wrześniu zaprezentowała zmiany, które w cztery lata mają zmienić polską szkołę.

- Chcemy zwrócić uwagę stronie parlamentarnej na to, że nie można tak wprowadzać i "dogniatać kolanem" ustaw - powiedział w Lublinie we wtorek (4 października) prezes ZNP Sławomir Broniarz. - To jest coś, co dotyczyć będzie prawie 5 mln uczniów, ponad 600 tys. nauczycieli, ponad 100 tys. pracowników administracji i obsługi, którzy - nie czarujmy się - padną pierwsi ofiarą tych zmian.

Nauczycielski związek chce protestować w szesnastu miastach wojewódzkich.

Przeczytaj wywiad z posłem Lechem Sprawką (PiS), w nim o możliwej dymisji minister edukacji Anny Zalewskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Bodzio 2016-10-07 07:40:26
  POLAKU CO WIESZ O NAUCZYCIELACH W POLSCE !!! 1-NAUCZYCIEL DYPLOMOWANY ZARABIA DO 5,000 zł 2-PRACUJE OKOŁO 18 GODZ TYGODNIOWO 3-PO 7 LATACH PRACY MOŻE IŚĆ NA 1 ROK WOLNEGO ,PŁATNEGO (NA PORATOWANIE ZDROWIA ) 4- JEDYNY ZAWÓD W POLSCE ŻE PŁACA JEST Z GÓRY ! CZY WIESZ O CO SĄ TE PROTESTY !????? ZASTANÓW SIĘ ILE GODZIN PRACUJESZ NA NĘDZNĄ PENSJE !????????????
 • Akte 2016-10-05 19:57:34
  Zapłacą przede wszystkim dzieci. Gadanie że gimnazjaliści to ZŁO to bzdura. Mam koleżanki uczące w podstawówkach, które opowiadają o 5-cio, 6-cio, klasistach, dziękują Bogu jak odchodzą dalej. To gimnazja ustawiają ich do pionu, a ci musza się dostosować do nowych zasad. Teraz wyobraźcie sobie 7 i 8 klasy w podstawówce wraz maluchami. Cytując "będzie zabawa, będzie się działo". Dodatkowo dzieciaki utkną w wiejskich szkółkach na 8 lat, a potem szok w szkole średniej. Powodzenia Jeżeli się na to nie godzicie to wyjdźcie na ulice i głośno to powiedzcie.
 • matka 2016-10-05 14:00:16
  Nie rozumiem, czy takiej ważnej reformy nie powinno się spokojnie przygotować?. Oświatowa Solidarność również wydaje komunikaty, że mają wiele wątpliwości. Ostatnio czytałam, że środowisko polonistów wyższych uczelni napisało list przeciw takiej reformie. Za słabą reformę zapłacą Moje dzieci.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA