REKLAMA

Rekonstrukcja rządu: Beata Kempa, Elżbieta Witek i Henryk Kowalczyk do dymisji?

  • Autor: PAP/AT
  • 18 grudnia 2017 09:00
Rekonstrukcja rządu: Beata Kempa, Elżbieta Witek i Henryk Kowalczyk do dymisji? Według nieoficjalnych informacji w poniedziałek (18 grudnia) prezydent ma przyjąć dymisje Beaty Kempy, Elżbiety Witek oraz Henryka Kowalczyka (fot.premier.gov.pl)

Premier Mateusz Morawiecki przedstawił w weekend prezydentowi Andrzejowi Dudzie kandydatury do zmian - poinformował szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

• Nie wykluczam, że jeszcze dzisiaj dojdzie do pewnych zmian w bezpośrednim otoczeniu premiera - powiedział Szczerski.

• Z informacji "Faktu" wynika, że w poniedziałek (18 grudnia) prezydent ma przyjąć dymisje Beaty Kempy, Elżbiety Witek oraz Henryka Kowalczyka.

• Według gazety, Kowalczyka ma zastąpić Marek Suski, szefem Kancelarii Premiera miałby zostać Paweł Szrot, a trzecim ministrem ma być Michał Dworczyk.

"Nie wykluczam, że jeszcze dzisiaj dojdzie do pewnych zmian w bezpośrednim otoczeniu premiera Mateusza Morawieckiego, w Kancelarii" - powiedział szef gabinetu prezydenta w poniedziałek na antenie radiowej Jedynki.

"Potwierdzam, że pan premier Morawiecki przedstawił panu prezydentowi kandydatury w weekend do zmian w swoim najbliższym otoczeniu, tym funkcjonalnym, wokół pana premiera, w Kancelarii" - dodał. Jak podkreślił, ostateczny kształt zmian będzie zależał od premiera.

Z informacji "Faktu" wynika, że w poniedziałek (18 grudnia) prezydent ma przyjąć dymisje Beaty Kempy, Elżbiety Witek oraz Henryka Kowalczyka. Według gazety, Kowalczyka ma zastąpić Marek Suski - dotychczas szef sejmowej komisji skarbu oraz członek komisji śledczej ds. Amber Gold; szefem Kancelarii Premiera miałby zostać Paweł Szrot - zastępca Kempy w KPRM. Jak pisze "Fakt", trzecim ministrem, który ma otrzymać nominację z rąk prezydenta jest Michał Dworczyk; dotychczasowy wiceminister obrony miałby zostać szefem gabinetu premiera.

Czytaj też: Wymiana ministrów większa niż zapowiadano

Do tych spekulacji odniósł się premier Morawiecki w niedzielę w TVP Info.

"To chyba najlepiej można skomentować, że gdzieś, w którymś kościele dzwoni, ale nie wiadomo do końca, w którym, na mszę o jakiej godzinie. Jest tutaj sporo pomieszania różnych wyobrażeń. Tyle mogę powiedzieć w tej sprawie" - podkreślił Morawiecki.

Szczerski pytany był też o dalszą rekonstrukcję rządu. Marszałek Senatu Stanisław Karczewski powiedział w wywiadzie dla poniedziałkowej "Rzeczpospolitej", że "nie jest pewne, czy rekonstrukcja będzie w styczniu"; jego zdaniem zmiana może nastąpić później.

"Tego nie wiem, wiem natomiast, że pan prezydent raczej oczekuje nie takiego fazowania rekonstrukcji, tylko zmiany - jeśli ona ma nastąpić - pewnej kompleksowej rekonstrukcji" - powiedział Szczerski.

"Pan prezydent daje czas premierowi Morawieckiemu, ale rzeczywiście poza tą zmianą, która ma być zmianą funkcjonalną (...), to później, ci liniowi ministrowie, ministrowie działowi powinni być zmienieni w pewnej dużej grupie i jednorazowo" - ocenił Szczerski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA