REKLAMA

Rekonstrukcja rządu: Będą zmiany w Ministerstwie Finansów i Ministerstwie Rozwoju

  • Autor: PAP/AT
  • 08 stycznia 2018 10:39
Rekonstrukcja rządu: Będą zmiany w Ministerstwie Finansów i Ministerstwie Rozwoju Rekonstrukcja już puka do drzwi - powiedział Sasin (Jacek Sasin, fot.Jacek Sasin/twitter.com)

Rekonstrukcja dotknie bardzo ważnych ministerstw, decydujących o naszej przyszłości - podkreślił szef sejmowej komisji finansów Jacek Sasin (PiS).

"Święto Trzech Króli minęło, słowo się rzekło, więc pewnie rzeczywiście ta rekonstrukcja już puka do drzwi" - powiedział Sasin w radiowej Trójce odnosząc się do słów wicemarszałka Senatu Adama Bielana, że rekonstrukcja to raczej kwestia godzin niż dni.

"To jest kompetencja premiera, by dobierać sobie współpracowników" - dodał poseł PiS. Jak przyznał, zmiany były konsultowane "z kierownictwem politycznym większości parlamentarnej".

Pytany o słowa Bielana, że rekonstrukcja będzie "głęboka", Sasin zaznaczył, że rekonstrukcja "dotknie rzeczywiście bardzo ważnych ministerstw, decydujących o naszej przyszłości". Dopytywany jakich, powiedział, że "choćby Ministerstwa Finansów i Ministerstwa Rozwoju".

Czytaj też: Ilu ministrów zostanie wymienionych?

"Z punktu widzenia planów rządu to dziś absolutnie kluczowe resorty" - podkreślił Sasin. Nie chciał jednak powiedzieć, o jakie jeszcze resorty będzie chodzić. Dodał, że ogłoszenie tych zmian trzeba zostawić premierowi Mateuszowi Morawieckiemu.

"Nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie chciał uprzedzać pana premiera w ogłaszaniu tych decyzji personalnych". Należy więc zachować, zdaniem Sasina, "kilka godzin cierpliwości".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA