REKLAMA

Rekonstrukcja rządu, Mateusz Morawiecki: Rząd z jeszcze ambitniejszymi celami

  • Autor: PAP/AT
  • 10 stycznia 2018 13:38
Rekonstrukcja rządu, Mateusz Morawiecki: Rząd z jeszcze ambitniejszymi celami Premier podkreślił, że jego rząd nie jest przeciwko komuś (Mateusz Morawiecki, fot.premier.gov.pl)

Jestem pod ogromnym wrażeniem tego w jaki sposób obóz rządzący stara się poprawiać warunki życia polskich rodzin, wzmacniać polską gospodarkę, po to żeby służyła ona lepiej polskim obywatelom i polskim rodzinom, ale też, żeby były środki na polską armię - podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

  • Rząd nie jest przeciwko komuś, to jest rząd za jeszcze bardziej ambitnymi celami - podkreślił premier Mateusz Morawiecki.
  • Dodał, że często zmieniają się osoby na różnych stanowiskach - również ministerialnych. 
  • Nie oznacza to, że ich praca w jakikolwiek sposób powinna podlegać krytyce - zaznaczył.

Morawiecki był pytany przez telewizję wpolsce.pl o przeprowadzoną rekonstrukcję rządu.

Premier podziękował ministrom, którzy pracowali przez ostatnie dwa lata. "Bardzo często jest tak, że rzeczywiście zmieniają się osoby na różnych stanowiskach - również ministerialnych - ale nie oznacza to, że ich praca w jakikolwiek sposób powinna podlegać krytyce" - zaznaczył.

Czytaj też: Kwieciński: Od dyrygenta zależy jak ta orkiestra będzie grała

Podkreślił, że jest "pod ogromnym wrażeniem" tego, co jego "koleżanki i koledzy robią", "w jaki sposób obóz rządzący stara się poprawiać warunki życia polskich rodzin, wzmacniać polską gospodarkę, po to żeby służyła ona lepiej polskim obywatelom i polskim rodzinom, ale też, żeby były środki na polską armię".

Morawiecki podkreślił, że jego rząd "nie jest przeciwko komuś". "Jest rządem za, za czymś, jest rządem za jeszcze bardziej ambitnymi celami" - powiedział premier.

We wtorek (9 stycznia) prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego najpierw odwołał ze stanowisk w rządzie dotychczasowych szefów: MON - Antoniego Macierewicza, MSZ - Witolda Waszczykowskiego, resortu środowiska - Jana Szyszkę, resortu zdrowia - Konstantego Radziwiłła, resortu cyfryzacji - Annę Streżyńską.

Następnie podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim powołano nowych ministrów: spraw zagranicznych - Jacka Czaputowicza, finansów - Teresę Czerwińską, inwestycji i rozwoju - Jerzego Kwiecińskiego, przedsiębiorczości i technologii - Jadwigę Emilewicz, zdrowia - Łukasza Szumowskiego.

Ponadto Mariusz Błaszczak, który dotychczas pełnił funkcję ministra spraw wewnętrznych i administracji został powołany na ministra obrony narodowej; nowym szefem MSWiA został dotychczasowy wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński. Na ministra środowiska powołany został Henryk Kowalczyk, który wcześniej był przewodniczącym Komitetu Stałego Rady Ministrów. Andrzej Adamczyk został powołany na ministra infrastruktury; wcześniej pełnił funkcję ministra infrastruktury i budownictwa.

Na razie nadzór nad Ministerstwem Cyfryzacji pełni premier Morawiecki, szef tego resortu - jak informowała we wtorek rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska - powołany zostanie niebawem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA