REKLAMA

Rekonstrukcja rządu, Paweł Soloch: Wspólne powołanie ministrów najlepszym rozwiązaniem

  • Autor: PAP/AT
  • 18 grudnia 2017 10:25
Rekonstrukcja rządu, Paweł Soloch: Wspólne powołanie ministrów najlepszym rozwiązaniem Premier po rozmowach z kierownictwem partii, a potem w konsultacjach z prezydentem będzie przedstawiał propozycje zmian w rządzie - powiedział szef BBN (Paweł Soloch, fot.BBN/bbn.gov.pl)

Zapowiadana wymiana ministrów w rządzie - z punktu widzenia prezydenta - powinna odbyć się w jednym bloku, a nie "po kawałeczku" - powiedział szef BBN Paweł Soloch ocenił, że

Soloch pytany w TVP1 o rekonstrukcję rządu, w wyniku której nie zmienili się ministrowie, a jedynie premier - Mateusz Morawiecki, powiedział, że tak, jak zostało zapowiedziane, będzie dokonany przegląd ministerstw. "Premier, jak rozumiem - po rozmowach z kierownictwem partii, a potem w konsultacjach z prezydentem - będzie przedstawiał propozycje zmian" - powiedział szef BBN.

"Z punktu widzenia prezydenta, najistotniejsze jest to, żeby ta zmiana nie odbywała się po kawałeczku, tylko była jedna i ustawiała pracę rządu na najbliższe miesiące - do wyborów" - powiedział Soloch.

Według niego, takie wspólne powołanie ministrów byłoby najlepszym rozwiązaniem. "To byłoby chyba najlepsze rozwiązanie, ale jest to też decyzja rządu, decyzja kierownictwa partii" - zaznaczył szef BBN.

Czytaj też: Dymisje w rządzie: Jeszcze dziś może dojść do zmian

Przed tygodniem prezydent Andrzej Duda powołał rząd Mateusza Morawieckiego, w którym była premier Beata Szydło objęła funkcję wicepremiera. Morawiecki pozostał ministrem rozwoju i finansów, nie zmienili się również pozostali ministrowie. W poniedziałek, według nieoficjalnych zapowiedzi, może dojść do zmian na stanowiskach ministrów w kancelarii premiera - szefa Kancelarii, szefa gabinetu politycznego premiera i szefa Komitetu Stałego Rady Ministrów.

Morawiecki powiedział w poniedziałek w TVP Info, że wraz z kierownictwem politycznym przygląda się pracy wszystkich ministrów, a z początkiem roku, na drugą część kadencji, zaproponujemy pewne zmiany w rządzie.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński pytany w zeszłym tygodniu, czy dojdzie do rekonstrukcji rządu i kiedy możemy się jej spodziewać, odparł: "Jestem niemalże pewien, że to będzie na początku przyszłego roku". W ocenie prezesa PiS, "zmiany będą dosyć głębokie".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA