REKLAMA

Rekonstrukcja rządu: Premier Beata Szydło rozmawiała z Jarosławem Kaczyńskim ws. zmian w rządzie

  • Autor: PAP/AT
  • 03 listopada 2017 11:57
Rekonstrukcja rządu: Premier Beata Szydło rozmawiała z Jarosławem Kaczyńskim ws. zmian w rządzie Beata Szydło i Jarosław Kaczyński (fot.wybierzpis.org.pl)

O zmianach w rządzie zdecyduje prezydium komitetu politycznego - kierownictwo partii i koalicjanci. Za kilka dni będziemy rozmawiać na ten temat. Kluczowe decyzje będzie podejmowała pani premier, ona będzie dokonywała zmian - powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski o rekonstrukcji rządu.

• Premier Beata Szydło jest kluczową osobą. To ona będzie podejmowała decyzje, ona będzie dokonywała zmian w rządzie - powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

• Dodał, że premier rozmawiała już z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

• Zaznaczył, że Beata Szydło z pewnością pozostanie na stanowisku premiera.

Karczewski pytany w radiowej Trójce o planowaną rekonstrukcję rządu zaznaczył, że premier Beata Szydło z pewnością pozostanie na swoim stanowisku. Jak podkreślił rząd "ma bardzo dobre wyniki" makroekonomiczne, jest "najniższe bezrobocie", a sama premier "zarządza biało-czerwoną drużyną w sposób fantastyczny".

Przypomniał, że szefowa polskiego rządu znalazła się na 10. miejscu w rankingu najbardziej wpływowych kobiet w polityce opracowanym przez magazyn "Forbes". "Jeżeli jest dobra drużyna i wygrywa - bo mamy określony cel, określoną ideę, tą ideą jest zmiana Polski - kapitana nie zmieniamy" - podkreślił Karczewski.

Marszałek Senatu zaznaczył, że w Zjednoczonej Prawicy nie będzie prawyborów, a o zmianach w rządzie zdecyduje prezydium komitetu politycznego - kierownictwo partii i koalicjanci. "Za kilka dni będziemy rozmawiać na ten temat. Będziemy analizować, pewnie razem z panią premier - bo tutaj kluczową osobą i decyzje będzie podejmowała pani premier, ona będzie dokonywała zmian. Wiem, że rozmawiała już z panem prezesem Jarosławem Kaczyńskim, wielokrotnie. Zresztą spotykamy się dosyć często, razem rozmawiamy" - podkreślił.

Czytaj też: Adam Bielan nowym ministrem spraw zagranicznych?

Marszałek pytany, czy obejmie stanowisko ministra zdrowia, wyjaśnił, że jak dotąd "nie miał takiej propozycji". "Pan minister zdrowia Konstanty Radziwiłł też ma bardzo dobre wyniki. (...) W ocenie społecznej minister Radziwiłł jest najlepiej ocenianym ministrem zdrowia od wielu, wielu lat. Lepiej niż pan Bartosz Arłukowicz, lepiej niż pani Ewa Kopacz i inni" - zaznaczył Karczewski.

Beata Szydło pozostanie na stanowisku premiera - powiedział marszałek Senatu (Stanisław Karczewski, fot.twitter.com)

Dodał, że nie jest "przyspawany do stołka". Choć - jak zaznaczył - być marszałkiem Senatu to "wielki zaszczyt i honor". "Natomiast gdybym miał jakąś inną propozycję, byłaby inna decyzja partii, jestem gotowy i otwarty również na inne propozycje" - zadeklarował.

Czytaj też: Kiedy rekonstrukcja rządu? Termin zmian przesunięty

Karczewski odniósł się także do rozmów w sprawie prezydenckich projektów ustaw o SN i KRS.

Jego zdaniem przeniesienie rozmów na szczebel ekspercki oznacza, że sprawa ta zmierza do "ostatecznego rozwiązania i konsensusu". "Uważam, że dochodzimy do końca rozmów" - wyjaśnił.

Marszałek mówiąc o odrzuceniu przez KRS 265 asesorów. "To jest 265 do 0. Ja pamiętam, jak PO wychodziła z karteczkami 27:1. To ja mówię: 265 do 0. Po prostu jest to kompromitacja KRS-u, i wskazuje to na to, że te zmiany (w sądownictwie - red.) są konieczne. To jest taki ewidentny dowód na to, że zmiany są konieczne, i to głębokie zmiany" - podkreślił Karczewski.

W poniedziałek KRS postanowiła zgłosić sprzeciw wobec 265 asesorów, którzy we wrześniu br. odebrali akty mianowania od ministra sprawiedliwości na czas nieokreślony. Rada uzasadniła swą decyzję brakami formalnymi - m.in. brakiem aktualnych zaświadczeń lekarskich i psychologicznych. W ocenie asesorów, przewodniczący KRS powinien był wezwać danego kandydata do uzupełnienia braku, co nie nastąpiło.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA