REKLAMA

Rekonstrukcja rządu: Prezydent czeka na decyzje premier ws. zmian w rządzie

  • Autor: PAP/AT
  • 30 października 2017 10:34
Rekonstrukcja rządu: Prezydent czeka na decyzje premier ws. zmian w rządzie Nikt z osób, które decydują o takich zmianach, tego oficjalnie nie ogłosił, nie podano nazwisk - powiedział rzecznik prezydenta (Andrzej Duda, fot.prezydent.pl/Krzysztof Sitkowski)

Jeśli w sprawie zmiany ministrów zapadną decyzje, to prezydent otrzyma odpowiednie wnioski - powiedział rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński.

Premier Szydło zapowiedziała we wtorek (24 października), że w najbliższym czasie będą zmiany w rządzie; nie podała kto ma z niego odejść, ani kim będą nowi ministrowie. Jak mówiła, decyzje w tej sprawie omawia z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Zaznaczyła, że poinformuje o nich w ciągu kilkunastu dni.

Rzecznik prezydenta powiedział w poniedziałek w TVP1, że prezydent spokojnie czeka na decyzje premier, odnośnie rekonstrukcji rządu i "bacznie" się temu przygląda.

Podkreślił, że to szefowa Rady Ministrów oraz większość parlamentarna - która stoi za rządem - decyduje o zmianach. Dodał, że jak zapadną konkretne decyzje, co do zmiany ministrów, to w tej sprawie będą wpływać odpowiednie wnioski do prezydenta. "Na razie takich (wniosków) nie ma" - poinformował Łapiński.

Czytaj też: Bochenek: Jeżeli będzie konieczne, będą korekty strukturalne w rządzie

Rzecznik prezydenta na pytanie, ile prawdy jest w doniesieniach medialnych, z których wynika, że prezes PiS Jarosława Kaczyński miałby zastąpić na stanowisku premier Szydło, odparł, że na razie widzi w tym temacie tylko spekulacje. "Trzeba poczekać spokojnie na decyzje, które - z tego, co wiemy - zapadną w przeciągu kilkunastu dni" - wskazał.

"W tej chwili, to raczej spekulacje, dywagacje medialne. Nikt z osób, które decydują o takich zmianach, tego oficjalnie nie ogłosił, nie podano nazwisk" - zaznaczył rzecznik prezydenta.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • TenSam 2017-10-31 08:18:18
    A ja czekami na : reforme sądownictwa, reformę komorników, reformę bankowości w Polsce ( usunięcie lichwy ) reformę Sportu ( usunięcie ministerstwa sportu ) reformę zdrowia Ujawnienia teczek IPN Rozliczenia prawnego Dworaka i jego dworu Rozliczenia szkodników politycznych i gospodarczych z przejęciem ich majątków na rzecz Skarbu Państwa, rozliczenia prawnego organizatorów puczu i innych akcji zmierzających do obalenia obecnego statusu prawnego Państwa,REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA