REKLAMA

Rekonstrukcja rządu: Prezydent miał wpływ na zmiany w rządzie

 • Autor: PAP/AT
 • 09 stycznia 2018 08:22
Rekonstrukcja rządu: Prezydent miał wpływ na zmiany w rządzie O szczegółach rozmów dot. rekonstrukcji powiedzą dzisiaj zapewne prezydent oraz premier - powiedział Mariusz Błaszczak (fot.premier.gov.pl)

Formalnie to prezydent Rzeczypospolitej powołuje do rządu - pwiedział szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

 • Prezydent Andrzej Duda miał wpływ na rekonstrukcję rządu - poinformował szef MSWiA Mariusz Błaszczak.
 • Jak dodał, na temat szczegółów rozmów dot. zmian w Radzie Ministrów zapewne we wtorek (9 stycznia) wypowiedzą się prezydent oraz premier.
 • Błaszczak podkreślił również, że w myśl zasady, jaką w kampanii wyborczej przedstawił lider PiS Jarosław Kaczyński, żaden polityk nie jest przypisany do swojego stanowiska.

We wtorek (9 stycznia), o godz. 12 - jak poinformowała prezydencka kancelaria - prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego dokona zmian w składzie Rady Ministrów. Rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska zapowiadała wcześniej, że we wtorek "ostatecznie kończy się proces rekonstrukcji".

Szef resortu spraw wewnętrznych był pytany we wtorek, w radiowej Jedynce, czy Pałac Prezydencki miał duży wpływ na to, jaki będzie skład rządu po jego rekonstrukcji. "Niewątpliwie tak (...); miał wpływ na to, co dziś się wydarzy" - skomentował Błaszczak.

Dopytywany, czy Duda wpłynął na planowane dymisje i powołania, szef MSWiA wskazał: "Formalnie to prezydent Rzeczypospolitej powołuje do rządu".

Błaszczak dodał, że o szczegółach rozmów dot. rekonstrukcji powiedzą dzisiaj zapewne prezydent oraz premier.

Czytaj też: Ilu ministrów zostanie wymienionych?

Szef MSWiA był też pytany, czy w ostatnich dniach rozmawiał z Morawieckim o swojej roli w rządzie. "Rozmawiałem, spotykamy się. Rzeczywiście ostatnio było spotkanie w piątek, rozmawialiśmy na temat spraw bieżących" - powiedział.

Błaszczak podkreślił również, że w myśl zasady, jaką w kampanii wyborczej przedstawił lider PiS Jarosław Kaczyński, żaden polityk nie jest przypisany do swojego stanowiska. "Nic nam się nie należy, to jest służba" - oświadczył minister.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

 • Krynicki 2018-01-09 15:21:48
  Warturek, głupszy jesteś niźli najgłupszy bolszewik !!!!!
 • Bogdan Warturek 2018-01-09 15:06:48
  PAD nadaje się tylko na handel oscypkami na Krupówkach!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA