REKLAMA

Rekonstrukcja rządu, Ryszard Czarnecki: Czas spekulacji dobiega końca

  • Autor: PAP/AT
  • 08 stycznia 2018 09:15
Rekonstrukcja rządu, Ryszard Czarnecki: Czas spekulacji dobiega końca Rekonstrukcja kosmetyczna nie opłaca się panu premierowi Morawieckiemu - powiedział Czarnecki (fot. premier.gov.pl)

Na medialnej giełdzie są nazwiska ministrów, rzekomo odwoływanych, którzy odwołani nie będą - mówił wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego i europoseł PiS Ryszard Czarnecki.

Ryszard Czarnecki był w poniedziałek (8 stycznia) gościem programu "Kwadrans polityczny" w TVP. Pytany o zapowiadaną rekonstrukcje rządu Mateusza Morawieckiego przyznał, że "rekonstrukcja kosmetyczna nie opłaca się panu premierowi Morawieckiemu", a także "ma prawo pracować z ludźmi, z którymi chce pracować"

"Nie ma co ukrywać, to oczywiście jest pewna wypadkowa oczekiwań zaplecza politycznego rządu, a więc PiS, i tu rola prezesa Kaczyńskiego jest i była decydująca" - zaznaczył Czarnecki. "Myślę, że ta rekonstrukcja będzie ciekawa" - dodał.

Zaznaczył zarazem, że na medialnej giełdzie "są nazwiska ministrów, rzekomo odwoływanych, którzy odwołani nie będą". "Czas spekulacji dobiega końca" - powiedział.

Czytaj też: Zmiany w rządzie jeszcze dziś. "To będzie głęboka rekonstrukcja"

Czarnecki zapytany, czy planowana na 17 stycznia wizyta szefa MON Antoniego Macierewicza w USA oznacza, że pozostanie od w rządzie, Czarnecki odpowiedział: "Spekulacje w tym obszarze dla mnie są mało uzasadnione i nie chce o tym mówić".

Pytany, w jakiej roli będzie niebawem szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski, europoseł PiS przyznał, że "profesor Krzysztof Szczerski, minister w Kancelarii Prezydenta, jest człowiekiem bardzo cenionym i przez Jarosława Kaczyńskiego, i przez prezydenta Andrzeja Dudę i myślę, że będzie miał wpływ na politykę zagraniczną, ale w jakim charakterze, zostawmy to najbliższemu czasowi".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA