REKLAMA

Rekonstrukcja rządu w sieci. Twitter rozbrzmiewa nazwiskami Morawiecki i Szydło

  • Autor: RR/GP
  • 08 grudnia 2017 12:16
Rekonstrukcja rządu w sieci. Twitter rozbrzmiewa nazwiskami Morawiecki i Szydło Polski, polityczny internet żyje zmianą premiera. (fot. Esther Vargas/flickr.com/CC BY-SA 2.0)

„Niekonstytucyjne odwołanie premiera”, „POPiS wiecznie żywy” - internet aż huczy od komentarzy na temat zmiany na stanowisku premiera RP.

Nie cichną echa wczorajszej decyzji Rady Politycznej PiS. Beata Szydło została zmieniona na Mateusza Morawieckiego, który ma kontynuować prace rządu. Głosy na temat aktualnej sytuacji w obozie rządzącej płyną ze wszystkich stron sceny politycznej.

SLD zarzuca PiS niekonstytucyjność działań. Zdaniem demokratów rezygnacja Beaty Szydło powinna wyglądać zupełnie inaczej.

W podobnym tonie wypowiada się Adam Szajnfeld.

Kukiz ’15 z kolei punktuje powiązania pomiędzy Mateuszem Morawieckim i Platformą Obywatelską.

W szeregach prawicowych nie wszyscy są zadowoleni z decyzji władz Prawa i Sprawiedliwości. Wiele osób dziękuje Beacie Szydło za dobre dwa lata i wiąże spore nadzieje z osobą Mateusza Morawieckiego.

Głos zabrała m.in. Elżbieta Witek:

Posłanka z Siedlec Anna Maria Sierakowska postanowiła stanąć w obronie nowego premiera.

Nie brakuje również osób, które spekulują na temat pozostałych zmian w rządzie. Jednym z nich jest Tomasz Siemoniak, który zastanawia się nad przyszłością Antoniego Macierewicza.

Radosław Sikorski odniósł się z kolei do tego, że nowym ministrem w rządzie Mateusza Morawieckiego ma zostać Beata Szydło, nie pozostawiając na tej decyzji suchej nitki.

Marek Sowa z Nowoczesnej spekuluje z kolei na temat obecności w nowym rządzie Anny Streżyńskiej.

Bezlitośni w swych ocenach są zwykli internauci, którzy jednak jak zwykle z humorem podchodzą do sprawy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA