REKLAMA

Rekonstrukcja rządu: Zmiany w styczniu po święcie Trzech Króli

  • Autor: PAP/AT
  • 19 grudnia 2017 09:29
Rekonstrukcja rządu: Zmiany w styczniu po święcie Trzech Króli Zmiany w rządzie nastąpią po 6 stycznia (fot.premier.gov.pl)

Premier Mateusz Morawiecki chciał nieco szybciej zmienić swoje najbliższe otoczenie i tej małej rekonstrukcji chciał dokonać jeszcze przed świętami. Głębsza rekonstrukcja w resortach, w ministerstwach, jest przewidziana już na styczeń, po święcie Trzech Króli, które przypada 6 stycznia - poinformował wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

W poniedziałek (18 grudnia) premier Mateusz Morawiecki poinformował, że szefem kancelarii premiera będzie Michał Dworczyk - dotąd wiceminister obrony, szefem gabinetu premiera Marek Suski - dotychczas m.in. wiceszef klubu parlamentarnego PiS, a rzeczniczką rządu - posłanka PiS Joanna Kopcińska.

Bielan był pytany w radiowej Trójce, czy to "prognoza głębszych zmian". "Pan premier Morawiecki chciał nieco szybciej zmienić swoje najbliższe otoczenie i tej małej rekonstrukcji chciał dokonać jeszcze przed świętami. Głębsza rekonstrukcja w resortach, w ministerstwach, jest przewidziana już na styczeń, po święcie Trzech Króli" - odparł.

Dopytywany, którzy ministrowie zostaną wymienieni, wicemarszałek podkreślił, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Mateusza Morawieckiego, zmiana na pewno nastąpi w ministerstwie finansów i rozwoju. "Tu siłą rzeczy dojdzie do zmian personalnych, bo premier już zapowiedział, że po rekonstrukcji styczniowej nie będzie pełnił funkcji ministra" - oświadczył Bielan.

Rząd działa dobrze, ale w każdym z nich można oprawić pewne rzeczy - powiedział Bielan (Adam Bielan, fot.bielan.pl)

Jego zdaniem, obecny rząd działa dobrze, ale - jak dodał - w każdym z nich można "oprawić pewne rzeczy".

Rząd premiera Mateusza Morawieckiego został powołany w ubiegłym tygodniu przez prezydenta Andrzeja Dudę, a jego skład jest identyczny ze składem gabinetu premier Beaty Szydło, która jest obecnie wicepremierem. Politycy PiS zapowiadali jednak, że w styczniu dojdzie do wymiany części ministrów.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński pytany we wtorek w TVP, czy dojdzie do rekonstrukcji rządu i kiedy możemy się jej spodziewać, odparł: "Jestem niemalże pewien, że to będzie na początku przyszłego roku". W ocenie prezesa PiS, "zmiany będą dosyć głębokie".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • qwert 2017-12-19 18:25:54
    bielan to ten o zawalił kiedyś kampanię wyborczą, więc rokuje dobrze dla opozycjiREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA