REKLAMA

Rekonstrukcja rządu znów przełożona. Co ze zmianą premiera?

 • Autor: AT
 • 07 grudnia 2017 13:18
Rekonstrukcja rządu znów przełożona. Co ze zmianą premiera? Rekonstrukcja rządu została przełożona na przyszły tydzień (Ryszard Terlecki, fot.ryszardterlecki.pl)

Rekonstrukcja rządu zostanie przeprowadzona w przyszłym tygodniu - powiedział szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

Dziś wieczorem Komitet Polityczny PiS ustali, czy rekonstrukcja rządu będzie obejmowała także stanowisko premiera - poinformował Terlecki w TVP Info.

Dodał, że rekonstrukcja zostanie przeprowadzona w przyszłym tygodniu.

Wcześniej Terlecki zapowiadał, że dziś wieczorem (7 grudnia) podjęte będą również decyzje dotyczące zmian w rządzie.

Będzie wieczorem Komitet Polityczny, potem posiedzenie klubu, oczywiste, że te decyzje, które tam wieczorem zapadną, nie będą ukryte przed opinią publiczną - powiedział Terlecki.

Według doniesień na stanowisku premiera Beatę Szydło zastąpić ma wicepremier Mateusz Morawiecki.

W środę (6 grudnia) wiceprezes PiS Adam Lipiński zapowiedział też, że Mateusz Morawiecki byłby najlepszym kandydatem, jeśli stanowiska premiera nie zdecyduje się objąć prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Stacho G.-Stańczyk 2017-12-07 19:50:24
  Jako przeciętny obywatel III R P nie znam istotnych powodów dyskusji o zmianie premiera. Rozumiałbym to, gdyby czołówka PiS oświadczyła, że w dobie elektroniki, komputeryzacji, automatyzacji i robotyzacji gospodarki funkcję premiera należy powierzyć jakiemuś wysokiej klasy specjaliście z w/w dziedzin, np. producentowi komputerów Romanowi Klusce, bo taki spec mógłby się walnie przyczynić do modernizacji, rozwoju i konkurencyjności polskiej gospodarki. Skoro jednak dyskusje dotyczą zaledwie zamiany „demografa” na „historyka”, to mogę snuć domysły, że nie chodzi o gospodarkę, a tylko o popularność w hierarchii politycznej. Otóż tak mi się wydaje, że zmiana na stanowisku premiera może nastąpić z winy ... rodaków. W wielu badaniach opinii publicznej pani Beata Szydło zajmowała lepsze miejsce, niż pozostali politycy z czołówki PiS. Większości wyborców może się ona podobać i za prospołeczną politykę rządu, i za wspaniałą obronę Polski w Unii Europejskiej. Czołówce PiS ta polityka też może się podobać, ale nie fakt wysokich notowań dla pani premier w opinii publicznej. Być może powstała więc idea, że jeśli odsunie się popularną panią premier z funkcji premiera, to tym samym wzrosną notowania pozostałych osób z czołówki PiS. Wyłonił się zapewne jednak problem taktyczny, jak to rozegrać, aby jednocześnie na sprawie skorzystać, ale nie wywołać furii stronników pani premier i w PiS, i w społeczeństwie. Z tego powodu sprawę „wałkuje się” tak długo, a być może zakończy się ją wypró
 • antoni antczak 2017-12-07 16:58:33
  Dobrześ napisał Polakmały.Ale do totalnej opozycji która jest ruskoniemiecką agentura trzeba twardego ,,chama''np Macierewicza
 • polakmaly 2017-12-07 15:34:07
  Zmiana Rządu, tak, zwłaszcza niektórych jego ministrów jak np. Spraw Zagranicznych, czy Zdrowia itd., ale Pani Premier jest świetna. Nie ma takiego kandydata, który mógłby ją zastąpić, a już z pewnością nie niepopularny i zadufany w sobie Morawielicki. To byłby zasadniczy błąd i notowania Rządu zaraz spadną. Szkoda byłaby, gdyby nieprzemyślana decyzja kadrowa popsuła notowania Rządu, a tak się stanie jeśli pan Morawielicki zostanie premierem.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA