REKLAMA

Relokacja migrantów. KE uruchamia kolejny etap procedury przeciw Polsce, Czechom i Węgrom

  • Autor: PAP/GP
  • 26 lipca 2017 13:50
Relokacja migrantów. KE uruchamia kolejny etap procedury przeciw Polsce, Czechom i Węgrom 30 dni zostało Polsce na kolejne uzasadnienie swojego "nie" dla podziału migrantów w ramach UE. (fot.:Komisja Europejska/pixabay.com)

Komisja Europejska poinformowała w środę (26 lipca), że przeszła do kolejnego etapu procedury przeciwko Polsce, Czechom i Węgrom w związku "z niewywiązywaniem się przez te kraje ze spoczywających na nich obowiązkach związanych z relokacją uchodźców".

- Choć Komisja wielokrotnie wzywała te kraje do działania, a w zeszłym miesiącu wszczęła wobec nich postępowanie w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego, Polska, Czechy i Węgry nadal nie wywiązały się ze swoich obowiązków prawnych - czytamy w komunikacie KE.

W środę Komisja Europejska wysłała tzw. uzasadnione opinie do Polski, Czech i Węgier. Kraje te mają miesiąc na odpowiedź. Jeśli odpowiedzi te nie nadejdą lub nie będą satysfakcjonujące, KE może skierować sprawy do Trybunału Sprawiedliwości UE.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA