REKLAMA

Relokacja uchodźców: KE zapowiada dalsze kroki wobec Polski

  • Autor: PAP/JS
  • 24 sierpnia 2017 15:50
Relokacja uchodźców: KE zapowiada dalsze kroki wobec Polski Komisarz ds. migracji Dimitris Awramopulos zapowiedział, że jeśli Polska, Węgry i Czechy nie zmienią stanowiska w sprawie relokacji uchodźców, KE pójdzie dalej z procedurą o naruszenie prawa UE (fot. pixabay.com)

Komisja Europejska potwierdziła, że otrzymała od Polski i innych krajów, których to dotyczy, odpowiedź na zarzuty w sprawie niewywiązania się z obowiązku relokacji uchodźców. KE podkreśliła, że nie wycofa się z prowadzonej procedury.

MSZ poinformowało w środę (23 sierpnia), że Polska wniosła o umorzenie przez KE postępowania o naruszenie prawa UE w związku z niewypełnieniem zobowiązań wynikających z decyzji relokacyjnych. Resort dyplomacji zaznaczył, że w przypadku kontynuacji postępowania, jest gotów do obrony polskiego stanowiska przed Trybunałem Sprawiedliwości UE w Luksemburgu.

Rzecznik KE Alexander Winterstein podkreślił na konferencji prasowej w Brukseli, że KE nie rozważa wycofania się z prowadzenia tej sprawy.

Komisarz ds. migracji Dimitris Awramopulos zapowiedział, że jeśli Polska, Węgry i Czechy nie zmienią stanowiska w sprawie relokacji uchodźców, KE pójdzie dalej z procedurą o naruszenie prawa UE. W praktyce oznacza to skierowanie sprawy do Trybunału.

"Naprawdę mam nadzieję, że Polska, Węgry i Czechy ponownie rozważą swoje stanowisko. Ale jeśli się tak nie stanie, zamierzamy pójść z tą sprawą dalej" czyli do Trybunału Sprawiedliwości UE w Luksemburgu - podkreślił komisarz w oświadczeniu przekazanym PAP.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA