REKLAMA

Reprywatyzacja: Komisja weryfikacyjna chce się spotkać z szefem ABW

  • Autor: PAP/GP
  • 02 sierpnia 2017 13:00
Reprywatyzacja: Komisja weryfikacyjna chce się spotkać z szefem ABW Zaproszenie szefa ABW może być początkiem przesłuchań funkcjonariuszy całego Biura. (fot.:ABW/abw.gov.pl)

Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji jednogłośnie zdecydowała, że spotka się z szefem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, by dowiedzieć się jakie materiały ABW zgromadziła badając reprywatyzację - poinformował w środę (2 sierpnia) poseł PiS Jan Mosiński, zasiadający w komisji.

- W dniu wczorajszym odbyło się posiedzenie niejawne komisji weryfikacyjnej. Podczas tego posiedzenia m.in. komisja jednogłośnie przyjęła wniosek (...) odnośnie poświęcenia jednego posiedzenia na spotkanie z szefem ABW - mówił Mosiński. Jak dodał, wniosek ten został złożony przez niego oraz innego posła PiS Pawła Lisieckiego.

Polityk wskazał, że podczas tego spotkania miałaby być poruszona kwestia działań operacyjnych, które były prowadzone w warszawskim ratuszu przez Agencję. - Chcemy wiedzieć, jakie materiały ABW zgromadziła badając tę dziką, złodziejską reprywatyzację - mówił.

- Nie wykluczamy, że po tym spotkaniu z szefem ABW, lub delegowanym przez niego pracownikiem, będziemy rozważać czy nie wezwać na rozprawę ewentualnie byłych szefów ABW - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA