REKLAMA

Reprywatyzacja: Komisja weryfikacyjna w każdym mieście?

  • Autor: PAP/AT
  • 26 października 2017 06:41
Reprywatyzacja: Komisja weryfikacyjna w każdym mieście? Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji (fot.twitter.com/MS_GOV_PL)

Dzika reprywatyzacja to nie tylko warszawski problem. Dlatego komisje weryfikacyjne powinny działać w każdym województwie

Prawdopodobnie w każdym mieście powstanie komisja weryfikacyjna badająca lokalne afery reprywatyzacyjne. W Krakowie i Łodzi w skład komisji mają wchodzić tylko prokuratorzy. Ministerstwo Sprawiedliwości pracuje nad zmianą przepisów - pisze "Gazeta Polska Codziennie".

"W całej Polsce zdarzały się wypadki oddawania kamienic w niepowołane ręce. Dzika reprywatyzacja to nie tylko warszawski problem. Dlatego komisje weryfikacyjne powinny działać w każdym województwie. Nie wszędzie jednak - tak jak w Warszawie - decyzje były podejmowane przez administrację. Na przykład w Krakowie i Łodzi to sądy przyznawały kamienice handlarzom roszczeń. Z tego powodu konieczna będzie zmiana przepisów" - mówi "Gazecie Polskiej Codziennie" Paweł Lisiecki, członek komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji i poseł PiS.

Jak dowiedziała się "GPC", w Krakowie i Łodzi w skład komisji weryfikacyjnej miałyby wchodzić wyłącznie zespoły prokuratorów. "W innych wypadkach zaangażowalibyśmy w to lokalnych radnych i prawników. To zależy od tego, kto podejmował decyzje w danym mieście" - mówi gazecie osoba z otoczenia komisji.

Nowelizacja wspomnianej ustawy miałaby również zwiększyć kary za niestawianie się przed komisją, nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych - czytamy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Madera 2017-10-27 09:25:37
    HA,HA,HA,HA,......PAJACE? JESTEŚCIE BEZPRAWNYM ORGANEM JAK MÓWI WALTZ....ONA WIE ŻE TO WASZ CYRK...ILE PIENIĘDZY POSZŁO NA TE WASZE ZABAWKI ?! A SŁUŻBY ZA CO BIORĄ PIENIĄDZE Z NASZYCH PODATKÓW....DOŚĆ ŻYDOWSKIEJ MANIPULACJI....DOŚĆ !REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA