REKLAMA

Reprywatyzacja: Kukiz'15 składa projekt uchwały ws. komisji śledczej

  • Autor: PAP/MN
  • 07 października 2016 12:53
Reprywatyzacja: Kukiz'15 składa projekt uchwały ws. komisji śledczej Komisja ma m.in. zbadać kwestie reprywatyzacji na przestrzeni ostatnich 27 lat. (fot. pixabay)

• Klub Kukiz'15 złożył do marszałka Sejmu projekt uchwały ws. komisji śledczej ds. reprywatyzacji.
• Informację przekazał w piątek (7 października) wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15).
• Komisja ma m.in. zbadać działania organów państwa w procesach reprywatyzacji w latach 1989-2016.

"Komisja ma wyjaśnić nieprawidłowości, przekręty, przestępstwa, mechanizmy, które pozwalały uwłaszczać się na mieniu, na własności, która została zrabowana prawowitym właścicielom w okresie komunistycznym" - powiedział Tyszka w piątek na konferencji prasowej w Sejmie.

Dodał, że wniosek ws. powołania komisji został złożony w czwartek.

Projekt uchwały w sprawie powołania komisji śledczej może być wniesiony do Sejmu przez co najmniej 46 posłów. Komisję powołuje oraz wybiera i odwołuje jej skład Sejm bezwzględną większością głosów. W skład komisji może wchodzić do 11 członków. Skład komisji powinien odzwierciedlać reprezentację w Sejmie klubów i kół poselskich mających swoich przedstawicieli w Konwencie Seniorów, odpowiednio do jej liczebności.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA