REKLAMA

Reprywatyzacja, Patryk Jaki: Zadaniem Komisji weryfikacyjnej jest ustalenie prawdy

  • Autor: PAP/AT
  • 27 czerwca 2017 09:55
Reprywatyzacja, Patryk Jaki: Zadaniem Komisji weryfikacyjnej jest ustalenie prawdy Wszyscy powinni trzymać kciuki za komisję, bo w sprawie reprywatyzacji polskie państwo przegrało z grupa przestępczą, a komisja próbuję tę fatalną sytuację naprawić - powiedział Jaki (Patryk Jaki, fot.facebook.com/jaki.patryk)

Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji nie jest wymierzona politycznie w kogokolwiek – zadeklarował przewodniczący komisji Patryk Jaki.

Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji w stolicy nie jest wymierzona w kogokolwiek. Jej zadaniem jest ustalenie prawdy – zadeklarował przewodniczący komisji Patryk Jaki. Jego zdaniem, dotychczasowi świadkowie obciążają obecne władze miasta.

Jaki, który był gościem radia Zet, zapewnił, że "komisja, wbrew temu co się wszystkim wydaje, nie jest wymierzona politycznie w kogokolwiek, także Hannę Gronkiewicz-Waltz".

Jego zdaniem, wszyscy powinni "trzymać kciuki za komisję, bo w sprawie reprywatyzacji polskie państwo przegrało z grupa przestępczą", a komisja próbuję "tę fatalną sytuację naprawić".

Czytaj też: Komisja weryfikacyjna powstała by oczernić prezydent Warszawy

Pytany o wiarygodność zeznań jednego ze świadków - który został dyscyplinarnie zwolniony z pracy za to, że miał nie dopełnić obowiązków przy jednej z najgłośniejszych reprywatyzacji i pozostaje w sporze sądowym z władzami miasta - Jaki ocenił, że "wszyscy poniedziałkowi świadkowie obciążają panią prezydent".

"Ostatni świadek mówił tak: żadnej wiedzy nie podjąłem bez wiedzy góry; a górę definiował jako prezydent i jej zastępców. (…) To znaczy, że pani prezydent do tej pory kłamała, bo mówiła: ja nic nie wiedziałam o reprywatyzacji" - powiedział przewodniczący komisji weryfikacyjnej.

Na pytanie, czy może złożyć deklarację, iż nie będzie startował w wyborach na prezydenta Warszawy, Jaki odparł, że "na dzień dzisiejszy nie ma takich ambicji". Na uwagę, że jego praca w komisji może być postrzegana jako "trampolina do prezydentury w stolicy", odparł, iż "na 99 proc. jest przekonany, iż nie będzie startował".

W poniedziałek (27 czerwca) komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji obradowała przez 8 godzin. Przesłuchano dwóch świadków, trzecia osoba odmówiła zeznań, za co została ukarana 3 tys. zł grzywny.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Nie koleś 2017-06-27 12:57:31
    Tak komisja jest bezprawna i tyle. Od załatwiania spraw karnych są sądy i prokuratura. Nikt kto szanuje siebie samego nie powinien odpowiadać na pytania tej grupy kolesi.
  • albodrugi 2017-06-27 12:52:14
    POkrętacze zachowują się tak: lej im w oczy, to powiedzą, że deszcz pada.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA