REKLAMA

Reprywatyzacja: Petru czuje się jedyną opozycją w całej sprawie. PO i PiS tworzą teatr?

  • Autor: GP/PAP
  • 02 września 2016 10:33
Reprywatyzacja: Petru czuje się jedyną opozycją w całej sprawie. PO i PiS tworzą teatr? Polityk Nowoczesnej, Ryszard Petru obawia się korupcji w sprawie reprywatyzacji w Warszawie. (fot.:facebook.com/Nowoczesna.oficjalnie)

• Ryszard Petru oczekuje dymisji prezydent Warszawy, jeśli afera reprywatyzacyjna będzie się rozwijać. Zwłaszcza, jeśli okaże się oparta o korupcję.
• Lider Nowoczesnej ocenił, że tylko jego formacja chce wyjaśnienia sprawy, bo PO i PiS chcą zbić na temacie polityczny kapitał.
• Nowoczesna przygotowuje się do konwencji programowej we wrześniu. Partia przygotowuje polityczną ofensywę.

Lider Nowoczesnej, Ryszard Petru w piątek (2 września) odpowiadał na pytania na antenie radia RMF FM. Rozmowa nie uciekła od najbardziej gorącego tematu tego tygodnia, reprywatyzacji w Warszawie.

Petru zastrzegł, że on i Nowoczesna będą apelować o honorową dymisję Hanny Gronkiewicz-Waltz, jeśli tylko afera reprywatyzacyjna urośnie. - Mam obawy, że źródła afery dotyczącej reprywatyzacji sięgają dalej - mówił polityk. Petru jest zdania, że jeśli mechanizmy działania urzędników w sprawach reprywatyzacji okażą się korupcyjne, Gronkiewicz-Waltz nie będzie miała wyjścia.

Poseł Nowoczesnej odnosi wrażenie, że zwłaszcza po wydarzeniach z czwartkowej rady miasta w stolicy, tylko on i jego formacja chcą prawdziwego wyjaśnienia afery. - Czuje się jedyną opozycją w tej sprawie - mówił.

Zobacz naszą bazę posłów

- Prawu i Sprawiedliwości nie zależy na wyjaśnieniu tego, co działo się w Warszawie - mówił Petru oskarżając zarówno partię rządzącą, jak i Platformę Obywatelską o rozgrywanie tematu warszawskiej reprywatyzacji politycznie.

Warszawa wrze po doniesieniach o handlu roszczeniami

W czwartek popołudniu (1 września) warszawscy samorządowcy debatowali o sytuacji reprywatyzacji na specjalnej sesji rady miasta.

Trwająca blisko osiem godzin narada samorządowców stolicy przekształciła się w spektakl polityczny. Na sesję bardzo licznie przybyli mieszkańcy, aktywiści miejscy, m.in. ze stowarzyszenia Miasto Jest Nasze oraz przedstawiciele Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów. Przynieśli ze sobą plakaty i transparenty.

Na samym spotkaniu prezydent stolicy zaproponowała Radzie Warszawy powołanie komisji ws. reprywatyzacji. - Dzisiaj jest czas na wyjaśnienie niejasnych spraw reprywatyzacyjnych. Jest tylko jeden sposób: pełna transparentność i obiektywizm - stwierdziła.

Nowoczesna przedstawi program

Po ustosunkowaniu się do sprawy reprywatyzacji Ryszard Petru przypomniał, że Nowoczesna przygotowuje we wrześniu konwencje programową. Będzie ona inauguracją jesiennej ofensywy programowej partii.

Nowoczesna w najnowszych sondażach poparcia zyskuje od 16 do 20 proc. Są i takie badania (jak sondaż TNS z połowy sierpnia), które dają partii mniej niż 10 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Dudek 2016-09-03 01:42:21
    Jak mowa o teatrze to SCHETRU musi być pedał mieszkowski i kijowski z PONowoczesną to razem tworzy TEATR-CYRK!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA