REKLAMA

Reprywatyzacja w Warszawie: Hanna Gronkiewicz-Waltz porządkuje ratusz

  • Autor: PAP/GP
  • 26 sierpnia 2016 08:39
Reprywatyzacja w Warszawie: Hanna Gronkiewicz-Waltz porządkuje ratusz Polityk PO Hanna Gronkiewicz-Waltz jest pod dużym naciskiem opozycji w Warszawie (także formacji rządowej) po aferze z Chmielną 70. (fot.:facebook.com/hanna.gronkiewiczwaltz)

• Uznałam, że Biuro Gospodarki Nieruchomościami powinno być rozwiązane - powiedziała w piątek prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Zwróci się do Rady Warszawy o ogłoszenie przetargu ws. przeprowadzenia zewnętrznego audytu reprywatyzacji w stolicy od 1990 r.
• Urzędnicy Ratusza, którzy nie dopełnili swoich obowiązków w sprawie przekazania działki pod dawnym adresem Chmielna 70, zostaną dyscyplinarnie zwolnieni - powiedziała prezydent stolicy.
• Dodała, że decyzja o przekazaniu tej działki była pochopna.

Dyrektorem Biura Gospodarki Nieruchomościami w stołecznym ratuszu jest Marcin Bajko. To on ma być jednym z urzędników zwolnionych dyscyplinarnie, o czym poinformowała prezydent stolicy.

"Zwrócę się do Rady Miasta o powołanie komisji nadzwyczajnej, która będzie pracować a la long, która powinna być złożona z przedstawicieli wszystkich partii" - powiedziała Gronkiewicz-Waltz. Jej zdaniem Platforma Obywatelska powinna być w niej w mniejszości.

Czytaj: Radni PiS w stolicy chcą wyjaśnień ze strony władz miasta

"Doszłam do wniosku, że urzędnicy nasi nie dołożyli należytej staranności. (...) W związku z tym ta decyzja o zwrocie tej działki była pochopna. I dlatego też wszyscy ci, którzy informowali nas, również wprowadzając w błąd i mnie (....), będą dyscyplinarnie zwolnieni" - oświadczyła prezydent stolicy. Chodzi o trzech urzędników Ratusza.

Jak dodała, poprosi przewodniczącą Rady Warszawy o ogłoszenie przetargu na zewnętrzny audyt dotyczący reprywatyzacji od roku 1990.

Na godzinę 10.00 prezydent stolicy zapowiedziała konferencję prasową.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA