REKLAMA

Reprywatyzacja w Warszawie: Komisja weryfikacyjna ruszy na początku 2017 r.?

 • Autor: GP
 • 02 listopada 2016 09:20
Reprywatyzacja w Warszawie: Komisja weryfikacyjna ruszy na początku 2017 r.? Wiceminister Patryk Jaki chce komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji na początku 2017 roku. (fot.:twitter.com/MS_GOV_PL)

• Patryk Jaki (PiS) zapowiedział, że komisja weryfikacyjna powstanie w Ministerstwie Sprawiedliwości w pierwszych miesiącach 2017 roku.
• Komisja jest odpowiedzią rządu na zamieszanie wokół reprywatyzacji w Warszawie.
• Władysław Kosiniak-Kamysz, lider PSL ma obawy, jak będzie przebiegać komisja, choć sam pomysł jej powołania ocenia pozytywnie.

Patryk Jaki (PiS) zapowiedział w środę (2 listopada) na antenie Polskiego Radia, że komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji w Warszawie powinna powstać już na początku przyszłego roku.

Polityk podkreślił, że celem przygotowywanej przez niego komisji jest obnażenie osób korzystających na reprywatyzacji.

Jaki przyznał, że przygotowywany w resorcie Zbigniewa Ziobry projekt zapewni szerokie kompetencje powstającemu ciału. - Komisja ma duże uprawnienia. Pokaże jednocześnie, że nasze państwo "da radę" - mówił polityk.

Patryk Jaki chce, by w ramach prac komisji zbadano decyzje reprywatyzacyjne, jakie miały miejsce w stolicy.

Jaki ma za sobą poparcie premier Beaty Szydło. Polityk zapowiedziała, że rząd przejdzie do tej sprawy szybko.

Premier powiedziała, że "praktycznie codziennie" pojawiają się nowe "skandaliczne, bulwersujące fakty w sprawie reprywatyzacji".

- Każdego dnia dowiadujemy się o nowych nieprawidłowościach - mówiła polityk w ostatnich dniach października. W jej ocenie organy państwa podjęły obecnie odpowiednie działania, z których jest zadowolona, ale sytuacja wymaga nadzwyczajnej reakcji, ponieważ jest ona nadzwyczajna.

Opozycja jest znacznie bardziej kategorycznie nastawiona do pomysły Partyka Jakiego.

Sprawę w ostatnich dniach października skomentował również Władysław Kosiniak-Kamysz, lider PSL: - Widzę jakąś chęć naprawy sytuacji, tylko boję się, że to będzie jak w każdym prawie przypadku w PiS-ie, że może diagnoza jest nie najgorsza sytuacji, ale recepta jaka jest wypisywana, jest fatalna. Szanujemy próbę rozwiązania sytuacji niedopuszczalnej dla wielu osób, dla osób które mogą czuć się pokrzywdzone, tylko mamy obawy jak ma przebiegać ta komisja?

Według szefa PSL, komisja weryfikacyjna nie jest "lekiem na całe zło". Jak przekonywał: - Jest bardziej rozważaniem o przeszłości, niż o zabezpieczeniu przyszłości. Nie ma pomysłu na teraźniejszość, PiS nie ma pomysłu na przyszłość, zajmuje się przeszłością - stwierdził.

Sprawa reprywatyzacji wybuchła w stolicy latem tego roku, gdy publikacje medialne opisały sytuację działki w centrum stolicy, przy ulicy Chmielnej 70. Ewidentne nieprawidłowości w przyznaniu tej działki, zmusiły władze Warszawy do działania - dymisji wiceprezydentów miasta w ratuszu i zlecenia audytu w samorządzie miasta.

Ponieważ prezydentem Warszawy jest Hanna Gronkiewicz-Waltz, kluczowa polityk PO, sprawa odbiła się szerokim echem w całym kraju.

Politycy Kukiz'15 chcą nawet, by sprawą zajęła się na forum parlamentu, specjalna komisja śledcza.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

 • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA