REKLAMA

Reprywatyzacja w Warszawie: Komorowski broni Hanny Gronkiewicz-Waltz

  • Autor: GP/PAP
  • 02 września 2016 07:11
Reprywatyzacja w Warszawie: Komorowski broni Hanny Gronkiewicz-Waltz Bronisław Komorowski broni polityk PO, prezydent Warszawy. Porównał sytuację reprywatyzacji w Warszawie do zamieszania wokół obrazu , który zaginął w jego Kancelarii. (fot.:flickr.com/CC)

• Polityk, który oddał prezydenturę w 2015 roku Andrzejowi Dudzie przyrównuje oskarżenia kierowane pod adresem prezydent Warszawy do kradzieży obrazu z jego Kancelarii. On jako prezydent był atakowany, gdy konsekwencje powinien ponieść złodziej.
• W Warszawie o sytuacji reprywatyzacji dyskutowali radni, na nadzwyczajna sesji rady miasta.

Goszczący w studio TVN24 Bronisław Komorowski oceniał sytuację w Warszawie. Miastem, a wraz z nim całą Polską wstrząsa temat reprywatyzacji. Opozycja (PiS) w miejskim samorządzie domaga się wyjaśnień i odejścia prezydent miasta.

- Próba pociągnięcia do odpowiedzialności prezydent miasta wydaje się być zwykłą grą polityczną - precyzował swoje spojrzenie na ten temat Komorowski.- Hanna Gronkiewicz-Waltz ma przeciwko sobie zwarty front dwóch zupełnie przeciwstawnych żywiołów. Ma przeciwników politycznych, konkurencję, a z drugiej strony ogromny front przeciwników jakiejkolwiek reprywatyzacji. - Komorowski przekonuje, że nie wierzy, by cała afera wybuchła za wiedzą i tym bardziej zgodą Gronkiewicz-Waltz.

Gdy padło pytanie o konsekwencje reprywatyzacji były prezydent wskazał:

- Za to, że są nieuczciwi urzędnicy, kto ma odpowiadać? To tak jak swego czasu PiS robił zarzuty pod moim adresem, że zniknął obraz "Gęsiarka" z Pałacu Prezydenckiego. Został skazany za "paserkę" kelner, a ja zostałem opluty - przypominał prezydent Komorowski sytuację z końca swojej kadencji.

W Warszawie, w czwartek (1 września) odbyła się nadzwyczajna sesja rady miasta poświęcona sytuacji reprywatyzacji w mieście. Trwająca blisko osiem godzin narada samorządowców stolicy przekształciła się w spektakl polityczny.

Na sesję bardzo licznie przybyli mieszkańcy, aktywiści miejscy, m.in. ze stowarzyszenia Miasto Jest Nasze oraz przedstawiciele Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów. Przynieśli ze sobą plakaty i transparenty.

Sytuacja reprywatyzacji w stolicy jest pochodną dekretu Bieruta, który umożliwił odbudowę miasta po II Wojnie Światowej, na zdjęciu Ratusz Warszawy, źródło: wikipedia.org/CC

Jeden z nich przedstawia trzy zdjęcia Hanny Gronkiewicz-Waltz z ustami, oczami i uszami zakrytymi rękami oraz podpisem "Zdanie pani prezydent w sprawie reprywatyzacji".

Na samym spotkaniu prezydent stolicy zaproponowała Radzie Warszawy powołanie komisji ws. reprywatyzacji.

Czytaj: PiS chce stanowczych kroków PO wobec Hanny Gronkiewicz-Waltz

- Dzisiaj jest czas na wyjaśnienie niejasnych spraw reprywatyzacyjnych. Jest tylko jeden sposób: pełna transparentność i obiektywizm - stwierdziła.

Prezydent Warszawy zapowiedziała, że pozostałe dwa lata swej kadencji wykorzysta na walkę o przepisy prawa, które ostatecznie rozwiążą problem reprywatyzacji. W czasie wystąpienia prezydenta Warszawy część zgromadzonych na sali wznosiła okrzyki m.in. "nie żartuj", "do dymisji", "złodzieje", "lokatorzy", "hańba". Kilka osób przyniosło ze sobą wałki kuchenne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

  • Maciej Putkowski 2016-09-03 04:20:29
    to nie tak, te tłumaczenia naszych polityków i byłych Prezydentów są kłamliwe, bo faktycznie wiedzą wszystko, tolerują nieludzie zachowanie się URZĘDÓW itd. W metnej wodzie łatwiej łapie sie 'RYBY" ! Byłem uczestnikiem strony przed sądami warszawskimi, na dawnej Świerczewskiego i Chopina, kiedy to mam Skarb Państwa z Dekretu z 8 maja 1945 roku , o mieniu opuszczony i poniemieckim ZABRAŁ bez ODSZKODOWANIA NIERUCHOMOŚĆ w latach współczesnych, już za Premiera Buzka. Powiadamiałem wszystkich w III RP, ze Rząd Polski korzysta z prawa stalinowskiego ! A Komorowski mówi teraz o woli Premiera Buzka we wprowadzenia Ustawy Reprywatyzacyjnej. Inaczej mówiąc inaczej było , jak dziś ci wielcy Politycy z Komorowskim mówią w MEDIACH !
  • Tymek 2016-09-03 01:34:02
    Najpierw niech ten IDIOTA-SZOGUN BULU przeprosi NAS POLAKÓW za WSTYD jakiego nam narobil w KRAJU i na SWIECIE!!! WSTYD WSTYD i WSTYDREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA