REKLAMA

Resort rolnictwa poinformuje o nadużyciach w państwowych stadninach

  • Autor: bad/PAP
  • 07 marca 2016 19:41
Resort rolnictwa poinformuje o nadużyciach w państwowych stadninach Fot. MRiRW

We wtorek, 8 marca w siedzibie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbędzie się konferencja na temat nadużyć w państwowych stadninach koni arabskich czystej krwi.

O sprawie poinformują minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel oraz prezes Agencji Nieruchomości Rolnych Waldemar Humięcki.

Prezesi odwołani z powodu utraty zaufania

Przypomnijmy, że pod koniec lutego prezes ANR Waldemar Humięcki odwołał wieloletnich szefów Stadnin Koni: w Janowie Podlaskim Marka Trelę oraz w Michałowie Jerzego Białoboka. Decyzja ta wzbudziła zdumienie wśród hodowców koni.

Jak informował minister Krzysztof Jurgiel zarządy stadnin zostały odwołane w związku z utratą zaufania. Chodziło m.in. o brak odpowiedniego nadzoru hodowlano-weterynaryjnego nad końmi arabskimi czystej krwi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • xx 2016-03-07 20:35:41
    hahaha Tylko błagam Panowie nie palnijcie kolejnej gafy jak dzisiaj z artykułem w fakcie :) chyba że to ten artykuł ma być głównym powodem braku zaufania ^_^REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA