REKLAMA

Resort wychodzi naprzeciw oczekiwaniom niepełnosprawnych. Będą zmiany?

  • Autor: GP
  • 28 listopada 2016 15:26
Resort wychodzi naprzeciw oczekiwaniom niepełnosprawnych. Będą zmiany? W Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa mają się toczyć prace nad usprawnieniem legislacji, by niepełnosprawnych brano pod uwagę przy projektowaniu różnych budynków. (fot.:publicdomainpictures.net/domena publiczna)

• Wiceminister Tomasz Żuchowski z resortu infrastruktury i budownictwa, zaproponował konferencję o dostępności infrastruktury publicznej dla niepełnosprawnych.
• Konferencja "Infrastruktura dostępna" ma się odbyć w Warszawie w poniedziałek (5 grudnia).
• Pomysł pozytywnie wsparła Politechnika Warszawska i jedna z organizacji zrzeszajacych niepełnosprawnych.

Z inicjatywy wiceministra w Ministerstwie Infrastruktury (MIB) Tomasza Żuchowskiego w poniedziałek (5 grudnia) odbędzie się konferencja "Infrastruktura dostępna". Jej celem jest uczulenie podmiotów publicznych na konieczność zwracania uwagi na potrzeby osób niepełnosprawnych.

- W konferencji wezmą udział przedstawiciele m.in. organizacji działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami, środowiska akademickiego, branży budowlanej, a także administracji rządowej - wyliczyło MIB na swojej stronie internetowej.

To jak wyglądają wytyczne i normy budowlano-projektowe pod kątem dostępności decyduje szereg regulacji - w tym m.in. kodeks urbanistyczno-budowlany. Nieustannie trwają prace nad dopracowaniem tych regulacji, by służyły potrzebującym obywatelom.

- Przykładem takich działań jest m.in. rozpoczęcie prac nad stworzeniem wytycznych w zakresie dostępności infrastruktury, których odbiorcami będą zarówno projektanci jak i osoby odpowiedzialne za przygotowywanie zamówień publicznych w zakresie infrastruktury („publiczni zamawiający”) - informuje MIB.

Wolę pomocy eksperckiej w przygotowywanym przedsięwzięciu zaoferował Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej. Sam pomysł, który zaproponował wiceminister Żuchowski, poparł prezes Fundacji "Integracja" Piotr Pawłowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • noja 2016-11-28 18:03:17
    Fundacja Integracja i jej siostra bliźniaka Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji to nie są przedstawiciele czy podmioty zrzeszające niepełnosprawnych - dla nieświadomych Integracja prawie nie zatrudniała niepełnosprawnych choć sama do tego namawiała. Te organizacje żerują na niepełnosprawnych i podmiotach (firmach, instytucjach) nieobeznanych w temacie.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA