REKLAMA

Rezolucja PE, Jan Grabiec: Nie można grozić śmiercią za to, że ktoś głosował jako polski poseł w PE

 • Autor: PAP/AT
 • 29 listopada 2017 12:00
Rezolucja PE, Jan Grabiec: Nie można grozić śmiercią za to, że ktoś głosował jako polski poseł w PE Zarzuty wobec europosłów PO są absurdalne - powiedział Grabiec (Jan Grabiec, fot.facebook.com/JanGrabiecLegionowo)

Europosłowie PO, którzy zagłosowali w Parlamencie Europejskim za przyjęciem rezolucji w sprawie praworządności w Polsce nie zostaną ukarani. - Zarzuty wobec europosłów Platformy są absurdalne - powiedział rzecznik partii Jan Grabiec.

• Platforma nie wyciągnie konsekwencji dyscyplinarnych wobec europosłów PO - poinformował Grabiec.

• Odnosząc się do demonstracji narodowców, którzy powiesili na symbolicznych szubienicach zdjęcia europosłów PO zaznaczył, że Platforma zamierza bronić swoich europosłów.

• Nie może być tak, że grozi się komuś śmiercią za to, że głosował jako polski poseł w Parlamencie Europejskim - wyjaśnił.

Grabiec pytany w Radiu Plus o wypowiedź wiceszefa PO Tomasza Siemoniaka, który w połowie listopada zapowiadał, że zarząd partii będzie rozmawiał o konsekwencjach dla europosłów PO, głosujących w PE za przyjęciem rezolucji ws. Polski, powiedział: "Nie ma mowy o dyscyplinarnych konsekwencjach. Nie będzie takiej dyskusji (na zarządzie), to była deklaracja pana Siemoniaka, zarząd o tym nie dyskutował".

Rzecznik Platformy powiedział, że ze względu na demonstrację narodowców, którzy w sobotę (25 listopada) w Katowicach powiesili na symbolicznych szubienicach zdjęcia europosłów PO, którzy zagłosowali za rezolucją PE, Platforma zamierza bronić swoich europosłów. "Nie może być tak, że grozi się komuś śmiercią za to, że głosował jako polski poseł w Parlamencie Europejskim" - mówił Grabiec. Jego zdaniem, zarzuty wobec europosłów Platformy "są absurdalne".

W przyjętej rezolucji, Parlament Europejski wezwał polski rząd do przestrzegania postanowień dotyczących praworządności i praw podstawowych zapisanych w traktatach. PE zainicjował też własną procedurę zmierzającą do uruchomienia art. 7 traktatu wobec Polski. W dokumencie znalazł się również apel PE do polskiego rządu, by potępił "ksenofobiczny i faszystowski" Marsz Niepodległości.

Przeciwko rezolucji głosowali europosłowie PiS; PO podzieliła się w tej sprawie (większość wstrzymała się od głosu, sześciu zagłosowało za przyjęciem), SLD wstrzymało się od głosu a eurodeputowani PSL nie wzięli udziału w głosowaniu.

16 listopada Siemoniak w Radiu Plus zapowiedział, że zarząd partii będzie rozmawiał o konsekwencjach dla europosłów PO, którzy zagłosowali "za" rezolucją PE.

Podkreślił wówczas, że Platforma "podziela treści, które są w rezolucji, krytyczną ocenę rządów PiS-u". "Natomiast (Platforma) nie zgadza się, żeby nawet w formie miękkiej sugestii, pojawiało się ryzyko sankcji wobec Polski" - zaznaczył wiceszef PO.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (7 komentarzy)

 • Mieszko 2017-11-30 13:14:33
  Grabcy nie straszyli tylko zabili taka rórżnica
 • :-) 2017-11-30 09:37:14
  PIS to szkodnictwo. Trzeba z nimi walczyć wszelkimi możliwymi sposobami. Również na forum UE skoro jesteśmy jej członkiem.
 • Madera 2017-11-30 07:30:47
  Grabiec ty tumanie, gdybyś do Polskiej szkoły chodził wiedziałbyś co to "symbolika", którą używa się do walki z takimi jak ty......kogo powiesili , geniuszu? Za wciągnięcie w paranoję "geniuszy" z policji i Prokuratury z własnej kieszeni powinieneś zapłacić , nieuku. Jove znikną po to, aby takich tępaków sadzali okupanci na stołki. I po co masz iść na Wybory Polaku ?Oni i tak zrobią co będą chcieli......to odfajkowanie przynosi najwięcej szkody Polsce i Polakom.
 • Mieszko 2017-11-29 20:30:15
  Trudno zrozumieć że to polski poseł
 • PO to DNO i samo ZŁO!!! 2017-11-29 15:42:18
  Prawdziwi Wrogowie Nr 1 Polski TO: 1) Grzegorz Schetyna, 2) HGW , 3) PREZYDENT ADAMOWICZ, 4) Donald Tusk, 5) Róża Maria Barbara Gräfin von Thun, 6) Małgorzata Gersdorf, 7) Andrzej Rzepliński, 8) AGENT "BOLEK", 9) Adam Michnik, 10) Mateusz Kijowski, 11) .Krystyna Janda, 12) Władysław Frasyniuk, 13) Henryka Krzywonos-Strycharska, 14) Adam Mazguła, 15) Tomasz Siemoniak, 16) Bartosz Kramek, 17) Marcin Święcicki, 18) Michał Szczerba, 19) Andrzej Halicki, 20) Tomasz Lenz, 21) Marcin Kierwiński, 22) Sławomir Neumann, 23) Ewa Kopacz, 24) Sławomir Nitras, 25) Agnieszka Pomaska, 26) Kinga Gajewska, 27) Borys Budka, 28) Jan Grabiec, 29) Kamila Gasiuk-Pihowicz, 30) Katarzyna Lubnauer, 31) Barbara Dolniak, 32) Joanna Scheuring-Wielgus, 33) Krzysztof Mieszkowski, 34) Ryszard Petru, 35) Piotr Misiło, 36) Stefan Niesiołowski, 37) Marek Sawicki, 38) Marek Belka, 39) Leszek Balcerowicz, 40) Bronisław Komorowski, 41) Sławomir Nowak i wielu innych "PSEUDO POLAKÓW" Z OBYWATELSTWEM. To ludzie z TOTALNEJ OPOZYCJI i GABINETU CIENI-asów, którzy przez 8 lat, nic dobrego nie zrobili dla uczciwie pracujących, a od 2 lat TOTALNIE SZKODZĄ POLSCE !!! Tych AGENTÓW SOWIECKO-NIEMIECKICH powinno się DEPORTOWAĆ do ICH KRAJÓW którym SŁUŻĄ!!!!!!!!!
 • NaPohybelPo 2017-11-29 15:15:18
  Jak ten wymalowany pełowski fircyk coś palnie to boki zrywać. To nie ktoś głosował za jakąś tam ustawą o ogórkach. Chodziło o rezolucję nakładającą sankcję na Polskę i głosowali za poparciem takie typy jak np. były zweryfikowany sb śmieć boni, geniusz od sprzedaży hurtowej polskich przedsiębiorstw śmieć lewandowski, czy brukselska wycieraczka kudrycka i thun. I za takie zachowanie nie mogą oczekiwać poklasku wśród prawdziwych Polaków jak np. tych w Katowicach
 • Cyborg28 2017-11-29 14:16:39
  Cyborg28 2017-11-29 14:08:34 Wszyscy politycy i prawnicy, którzy chcą karać młodzież za demonstrowanie powieszenia na szubieniczkach zdjęć EUROposłów głosujących przeciw polityce legalnie wybranego rządu polskiego w P E doszczętnie się ośmieszają z racji nieznajomości prawa. Prawo do wieszania na szubienicach portretów osób występujących przeciw polskiej racji stanu "in effigio" uchwaliła bowiem legalna Rada Najwyższa Narodowa w r. 1794 jako zastępczą karę osób występujących przeciw polskim interesom narodowym, którzy znaleźli się za granicą. Tych bowiem, którzy byli w zasięgu polskich władz po prostu wieszano na prawdziwych szubienicach. Prawa tego nie uchyliły żadne legalne polskie parlamenty, a więc polska młodzież je tylko przypomniała i to tylko symbolicznie, bo wizerunków nie wieszano na prawdziwych szubienicach, a tylko na ich namiastkach.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA