REKLAMA

RMF FM: Wypadek samochodowej kolumny rządowej z udziałem premier

 • Autor: PAP/JS
 • 10 lutego 2017 19:38
RMF FM: Wypadek samochodowej kolumny rządowej z udziałem premier Premier Beata Szydło (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

W Oświęcimiu doszło do wypadku samochodowej kolumny rządowej z udziałem premier Beaty Szydło - poinformowało RMF FM.

Według stacji są osoby ranne. 

Rzecznik rządu Rafał Bochenek potwierdził, że doszło do kolizji na terenie Oświęcimia. "Pani premier przechodzi rutynowe badania w jednym z małopolskich szpitali, na szczęście nic poważnego pani premier się nie stało" - powiedział Bochenek

Zaznaczył, że okoliczności całego zdarzenia wyjaśnia obecnie małopolska policja.

Rzecznik Komendanta Głównego Policji mł. insp. Dariusz Ciarka powiedział TVP Info, że "zdarzenie miało miejsce w samym Oświęcimiu".

"Jeżeli ktoś zna Oświęcim, wie gdzie jest m.in. dworzec PKP, to właśnie w tych okolicach, kiedy pojazdy kolumny rządowej poruszały się tą drogą, nagle kierujący seicento, nie upewniając się, zaczął wykonywać manewr skrętu w lewo, tym doprowadził do zderzenia z pojazdem akurat którym poruszała się pani premier" - powiedział Ciarka.

Informację o pobycie premier w szpitalu potwierdził rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

"Premier Beata Szydło trafiła do oświęcimskiego szpitala po tym, jak w samochód kolumny rządowej, którym jechała, uderzył Fiat Cinquecento" – poinformował.

"Premier jechała w drugim samochodzie w kolumnie. Z nim zderzył się inny samochód. Obrażenia odniosła premier, a także jeden z funkcjonariuszy BOR. Niczego nie mogę w tej chwili powiedzieć więcej o obrażeniach" - powiedział Gleń.

Dodał, że kierowca cinquecento ma ok. 20 lat. Okoliczności wypadku nie są znane. "Pojazdy zderzyły się, ale o winie nie można jeszcze mówić. Miał miejsce manewr przy wyprzedzaniu. Początkowo świadek mówił, że cinquecento wyjechało z podporządkowanej drogi, ale to nie jest potwierdzone" - powiedział Gleń.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • PiS Hańba Wstyd! 2017-02-14 16:52:50
  Do Stach Ostróżka: Kurwa-psychole w takim miejscu przy największym natężeniu ruchu pieszych tak zapierdalać-rozjebać limuzynę doszczętnie pancerną nową za 2 500 000 miliona złotych, przepraszam zapotniałem dobrze się bawią Naszym kosztem, szkoda że do Dyskoteki nie wjechali z pewnością tam głupie łby im poobrywaliby.
 • Stach Ostróżka 2017-02-14 14:36:49
  Zanim uwaga, najpierw cytata: ""Jeżeli ktoś zna Oświęcim, wie gdzie jest m.in. dworzec PKP, to właśnie w tych okolicach, kiedy pojazdy kolumny rządowej poruszały się tą drogą, nagle kierujący seicento, nie upewniając się, zaczął wykonywać manewr skrętu w lewo, tym doprowadził do zderzenia z pojazdem akurat którym poruszała się pani premier" - powiedział Ciarka." Współczuję z powodu wypadku zarówno pani premier, jak i kierowcom, którzy ucierpieli w wypadku. Ale "ciarki" mnie przechodzą na myśl, że to mogło się zdarzyć ongiś i mnie, gdy rządowa kolumna, nadjeżdżająca od tyłu na trasie Kraków - Warszawa, zemocjonowała mnie najpierw sygnałami dźwiękowymi a potem długimi światłami wskutek czego uciekłem szczęśliwie z drogi na pobocze. "Szczęśliwie", bo to było na przedwiośniu i na asfalcie tu i ówdzie były "lodowe szklanki". Po głębszym oddechu wjechałem na jezdnię i ruszyłem w kierunku Warszawy. Po paru minutach zauważyłem, że tamta kolumna zajmuje w nieładzie częściowo jezdnię, a częściowo ... rów po prawej stronie. Jakiś oficer zatrzymał mnie "lizakiem". Gdy podjechałem do niego, zapytał, czy jadę do W-wy. Potwierdziłem. Wtedy dał mi "specjalny numer" do żony i poprosił o poinformowanie jej, że na takim a takim km doszło do wypadku, ale on jest cały i zdrowy, jednak ze względów formalnych pewnie dziś nie wróci. Zadzwoniłem i przekazałem wiadomość. Kobieta b. się wystraszyła, ale udało mi się ją uspokoić, że mąż faktycznie jest zdrowy, ale zajęty "sprzątaniem" drogi. Czyli wypadki pędzących oficjeli to nic nowego pod naszym słońcem.
 • życie jest jedno 2017-02-11 08:07:40
  Niedzielni kierowcy wstyd dla BOR, powinni wysunąć daleko idące wnioski, podobnie jak z kolumną Macierewicza która również ochraniał BOR.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA