REKLAMA

Robert Choma, prezydent Przemyśla ma zakaz wjazdu na Ukrainę. Kukiz chce wyjaśnień od MSZ

  • Autor: GP
  • 18 stycznia 2017 13:04
Robert Choma, prezydent Przemyśla ma zakaz wjazdu na Ukrainę. Kukiz chce wyjaśnień od MSZ Paweł Kukiz: Choma brał udział w marszu upamiętniającym bohaterstwo Orląt Przemyskich i Lwowskich w Przemyślu. (fot.:facebook.com/KlubPoselskiKukiz15)

• Po tym jak we wtorek (17 stycznia) prezydent Przemyśla Robert Choma dostał zakaz wjazdu na Ukrainę, głos w jego obronie zabrał Paweł Kukiz.
• Polityk chce wyjaśnień od MSZ. Akcentował jednocześnie, że polski rząd źle działa wobec władzy w Kijowie.
• - Cóż, czekam jeszcze na to, aż Ukraina zażąda od Polski Przemyśla - pisał w sieci społecznościowej Kukiz, ubolewając nad obecną sytuacją.

Dla Pawła Kukiza to, co stara się zrobić rząd Polski w stosunkach z Kijowem nie daje rezultatów, co gorsza daje złe. Polityk zamieścił na Facebooku wpis poświęcony temu tematowi, który ukazał się 18 stycznia.

- "Polityka" PiS względem Ukrainy przynosi coraz więcej owoców. Zgniłych niestety - pisał Kukiz.- Jej efektem jest m.in. rosnący na UA kult Bandery i UPA, narzucanie Polsce ukraińskiej wersji historii czy traktowanie UA przez osoby wobec których istnieje prawdopodobieństwo odpowiedzialności karnej jako miejsce ucieczki i azylu (vide Sławomir Nowak - dziś obywatel Ukrainy) - to o polskim polityku rządu Donalda Tuska. Sławomir Nowak jest zatrudniony w spółkach kolejowych na Ukrainie.

Poseł i lider Kukiz'15 podkreśla informację, że ukraińskie władze zaczynają działać wobec kolejnych osób z Polski. Zakaz wjazdu na Ukrainę dotknął Roberta Choma, prezydenta Przemyśla. Media informowały o tym we wtorek (17 stycznia).

- Wg informacji, które posiadam, Choma brał udział w marszu upamiętniającym bohaterstwo Orląt Przemyskich i Lwowskich w Przemyślu, podczas którego wykrzykiwano antyukraińskie hasła przed budynkiem Ukraińskiego Domu Ludowego - zaznaczył Kukiz.

- Sam później powiedział, że nie słyszał w jego trakcie antyukraińskich okrzyków. I prawdopodobnie to wystarczyło aby Choma został uznany za persona non grata przez Ukraińców.... A ja znam Chomę i wiem, że osoby bardziej sprzyjającej polsko-ukraińskiemu pojednaniu można ze świecą szukać.

Przemyśl, z racji lokalizacji, jest miastem bardzo żywo związanym z Ukrainą, gospodarczo czy historycznie.

- Cóż, czekam jeszcze na to aż Ukraina zażąda od Polski Przemyśla i kolejnej transzy pieniędzy bo "chroni nas przed Rosją" - dopisał na końcu wpisu Kukiz. - Wierzyć mi się nie chce w to, co widzę ... Oczywiście Kukiz'15 skieruje zapytanie do MSZ, co zamierza w sprawie Chomy uczynić. Obawiam się, że niewiele... Albo nic.

Robert Choma bronił się wobec decyzji ukraińskich władz w Radiu Rzeszów. Zaznaczał, że absurdem jest zabronić mu być na Ukrainie. W całej sprawie może tez odgrywać fakt, że Choma nie ukrywa sympatii do polskich narodowców.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • ile można? 2017-01-19 18:50:33
    "Waszczykowski zszokowany" - no jeżeli szef MSZ jest tym zszokowany to z kolei polskie społeczeństwo powinno być zszokowane, że pan minister nie wie tego, co wszyscy wiedzą o banderowskiej zarazie i stosunku banderowców do Polski. Wczoraj obwieszczono polskiemu narodowi jakim to wspaniałym pomysłem jest zapraszanie banderowców do Polski bo niby będą tu pracować na polskie PKB a tu proszę, taka niespodzianka już na drugi dzień. Rzecz w tym, że właśnie TO jest prawdziwe oblicze tego banderowskiego kraju ale ani pan minister ani jego koledzy - zresztą z każdej właściwie opcji politycznej oprócz Kukiza - wolą udawać, że problemu nie ma. A przecież ci potomkowie ludobójców kipią z nienawiści do Polski i tylko czekają na dogodną chwilę aby swoim zwyczajem wbić Polsce nóż w plecy. Czy ktoś w Polsce zareagował po tym jak polskiemu dziennikarzowi również zabroniono wjazdu do banderowni za to, że tropił poczynania banderowskich neonazistów w Polsce, którzy kpili z polskich ofiar II Wojny Światowej i robili sobie prowokacyjne zdjęcia m.in. w obozach koncentracyjnych? Otóż NIKT NIC nie zrobił. Dopiero teraz gdy dotyczy to osoby na eksponowanym stanowisku podniosło się larum. A przecież problem nie jest nowy tylko trwa już długie lata i ropieje jak wrzód. A właściwie to nie wrzód, to tykająca bomba. Głupota i ślepota naszych polityków jest doprawdy dojmująca.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA