REKLAMA

Robert Kropiwnicki pozywa wiceministra Patryka Jakiego

 • Autor: PAP/ZBW
 • 02 lutego 2016 15:29
Robert Kropiwnicki pozywa wiceministra Patryka Jakiego Robert Kropiwnicki: na dniach skieruje pozew do sdu przeciwko wiceministrowi Jakiemu.

• Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki oskarżył z trybuny sejmowej posła Roberta Kropiwnickiego, że w swoim mieszkaniu prowadzi agencje towarzyską.
• Kropiwnicki: na dniach pozew przeciwko Jakiemu trafi do sądu.
• Szef klubu parlamentarnego PO żąda dymisji wiceministra Jakiego.

Poseł PO Tomasz Lenz powiedział we wtorek, że słowami wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego o pośle PO Robercie Kropiwnickim powinna zająć się sejmowa komisja etyki. Sam Kropiwnicki zapowiada pozew przeciwko Jakiemu. Wiceminister sprawiedliwości przeprosił posła PO w ubiegłym tygodniu.

W ubiegły czwartek w nocy podczas dyskusji w Sejmie na temat zmian w prokuraturze, prowadzonej w trakcie głosowań, liczne pytania do wnioskodawców zadawał Kropiwnicki. W końcu głosowań, głos zabrał wiceminister Jaki.

"Sytuacja jest trudna, bo poseł Kropiwnicki wychodzi na mównicę i mówi wielokrotnie o standardach. Problem polega na tym, że mieszkańcy okręgu pana posła Kropiwnickiego skarżą się, że pan poseł Kropiwnicki w swoim mieszkaniu prowadzi agencję towarzyską" - oświadczył Jaki.

Następnego dnia podczas wystąpienia w Sejmie wiceminister sprawiedliwości powiedział, że jego "intencją nie było przedstawienie pana posła Kropiwnickiego, jako osoby, która prowadzi agencję". "Jeżeli ktoś tak zrozumiał, to bardzo przepraszam, że wygłosiłem te informacje, które godziły w dobra osobiste, cześć posła Kropiwnickiego"" - powiedział Jaki.

"Dlatego z tego miejsca, z którego wygłosiłem to oświadczenie, przepraszam. Prawdziwą moją intencją było przedstawienie sprawy listu mieszkańców Legnicy, i to nie jak przedstawiają to niektóre media, listu anonimowego, (bo tam jest) 10 konkretnych nazwisk" - dodał wiceminister sprawiedliwości.

Sam Kropiwnicki we wtorkowej rozmowie z PAP zapowiedział, że złoży do sądu pozew przeciw Jakiemu. "Jest za wcześnie na podawanie szczegółów, pozwem zajmują się jeszcze prawnicy, ale mogę powiedzieć, że na dniach trafi on do sądu" - zapowiedział Kropiwnicki.

Także we wtorek Lenz na konferencji prasowej powiedział, że wypowiedzią Jakiego powinna zająć się komisja etyki poselskiej. Jak ocenił, za sprawą tych słów czwartkowa dyskusja w Sejmie "przeszła z poziomu merytorycznego w zwykłe chamstwo". Wyraził też zdumienie, że premier Beata Szydło nie wyciągnęła konsekwencji wobec wiceministra sprawiedliwości.

W ubiegłym tygodniu szef klubu PO Sławomir Neumann zażądał od premier natychmiastowej dymisji wiceministra Jakiego. Według Neumanna, Jaki w debacie sejmowej posłużył się anonimem i donosem wobec Kropiwnickiego. Premier powiedziała w piątek, że nie zamierza dymisjonować wiceministra sprawiedliwości. "To mocny punkt mojego rządu" - podkreśliła szefowa rządu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • Snake 2016-02-02 22:45:58
  Czekam z niecierpliwością na koniec afery agencyjnej :) Jak to śpiewał Maleńczuk że "Kropiwnicki (fakt że to nie ten) trzymał ją za .... - prorok cy cuś ...... :))))))))))))))))))))
 • gazeta pisze.... 2016-02-02 22:28:30
  honor to rzecz święta, ale trzeba go mieć.. Czekam najpierw na pozew, bo raczej się nie odważy, a potem zaczekam na wyrok. Będzie wesoło, jak w agencji.
 • klara 2016-02-02 17:26:41
  w jego mieszkaniu dzialala agencja towazyska..i on od dawna o tym wiedzial!..pisaly o tym gazety i mowily inne media
 • lokator 2016-02-02 15:57:43
  Ale jaja , mleko się rozlało , o tym fakcie tego zamożnego posła z PO informowały media wcześniej na szeroką skalę , wszystkie gazety i radio oraz niektóre kanały telewizyjne , ale cóż on jest niewinny , widać dziennikarze i reporterzy wyssali sobie te wiadomości z palca , a arogancki i butny hrabia nie przyjął prawdy do wiadomości , co ciekawe dzień po publikacjach medialnych dziewczynki z agencji wyprowadziły się z jego apartamentu ,jak na władcę narodu przystało. Wstyd i obrzydzenie pozostał , ale poseł to święta krowa za słynnym powiedzeniem cytuję " Polacy nic się nie stało ".REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA