REKLAMA

Robert Lewandowski na facebooku PO: Partia bezprawnie wykorzystała wizerunek piłkarza

  • Autor: AT
  • 16 października 2015 15:31
Robert Lewandowski na facebooku PO: Partia bezprawnie wykorzystała wizerunek piłkarza Jakunin planuje dołączyć do Rady Federacji (Robert Lewandowski, fot.wikipedia.org/Football.ua/Dudek1337/CC BY-SA 3.0)

Polski Związek Piłki Nożnej wydał oświadczenie w związku z publikacją przez Platformę Obywatelską w mediach społecznościowych zdjęcia Roberta Lewandowskiego w stroju reprezentacji kraju Polski Związek Piłki Nożnej.

Zdjęcie Roberta Lewandowskiego w stroju reprezentacji pojawiło się na Facebookowym profilu partii. 12 października.

- 13 dni do wyborów i... 13 goli zdobył Robert Lewandowski dla reprezentacji Polski podczas eliminacji do EURO 2016 - napisano pod zdjęciem Lewandowskiego. Materiał jest podpisany jako sfinansowany przez Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP.

Platforma nie miała zgody na publikowanie wizerunku piłkarza

Jak poinformował PZPN Platforma Obywatelska nie wystąpiła o zgodę na korzystanie z wizerunku zawodników prowadzonej przez PZPN kadry narodowej w piłce nożnej mężczyzn w stroju reprezentacji kraju, polegające w szczególności na opracowaniu i rozpowszechnianiu w sieci Internet wskazanego na wstępie zdjęcia promującego Platformę Obywatelską.

- Tego rodzaju korzystanie bez upoważnienia z wizerunku członka kadry narodowej w stroju reprezentacji kraju stanowi naruszenie ustawowych praw wyłącznych PZPN. Oczekujemy na natychmiastową reakcję ze strony partii, jednocześnie wyrażając nadzieję, że podobna sytuacja nie powtórzy się w przyszłości - napisano w oświadczeniu.

PZPN ponadto zaznaczył, że jest podmiotem apolitycznym i nie popiera żadnego z ugrupowań politycznych oraz nie sympatyzuje z żadną z partii biorących udział w bieżącej kampanii wyborczej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • ^§^ 2015-10-17 13:02:31
    Platforma Obywatelska złamała warunki licencji SHUTTERSTOCK Warunki korzystania z usługi Umowy licencyjne Shutterstock CZĘŚĆ I LICENCJE NA TREŚCI WIZUALNE C. OGRANICZENIA DOTYCZĄCE WYKORZYSTANIA TREŚCI WIZUALNYCH ZABRANIA SIĘ UŻYTKOWNIKOWI: Wykorzystywanie treści wizualnych w sposób inny niż wyraźnie określony w zakupionej licencji dotyczącej tego typu treści wizualnych. Przedstawienie dowolnej osoby ukazanej w treściach wizualnych („Model”) w sposób, który osoba ta uznałaby za obraźliwy, w tym m.in. ukazanie Modela: […] c) w kontekście związanym z działalnością polityczną np. do promocji, reklamy lub promowania partii politycznej, kandydata lub wybranego urzędnika albo w nawiązaniu do poglądów politycznych lub określonych opinii; […] Źródło: shutterstock.com/pl/licenseREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA