REKLAMA

Rocznica II wojny światowej, prezydent: Nie wolno dopuścić do tego, by ta prawda była zamazywana

  • Autor: PAP/AT
  • 01 września 2017 06:40
Rocznica II wojny światowej, prezydent: Nie wolno dopuścić do tego, by ta prawda była zamazywana W piątek nad ranem z udziałem Prezydenta Andrzeja Dudy rozpoczęły się w Wieluniu obchody 78. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej (Andrzej Duda, fot.prezydent.pl/Krzysztof Sitkowski)

Trzeba pamiętać, kto był ofiarą, a kto agresorem; potrzebne są pamięć, przebaczenie i zadośćuczynienie - powiedział prezydent Andrzej Duda w Wieluniu podczas piątkowych obchodów 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

"Pamięć ma znaczenie najistotniejsze; trzeba wiedzieć i pamiętać, kto był ofiarą, a kto był mordercą, trzeba wiedzieć i pamiętać, kto był ofiarą, a kto był agresorem, i nie wolno dopuścić do tego, by ta elementarna prawda była zamazywana" - powiedział prezydent.

"Ale potrzebne jest także przebaczenie, bo ono kładzie grunt pod dobre stosunki sąsiedzkie, kładzie grunt pod to wszystko, co daje możliwości budowy, a nie burzenia" - dodał Andrzej Duda. Jak podkreślił, "potrzebne jest w związku z tym także i zadośćuczynienie".

Prezydent wyraził nadzieję, że II wojna światowa stała się "lekcją dla świata, do czego prowadzi nienawiść, do czego prowadzi buta, do czego prowadzi nieokiełznane w żaden sposób okrucieństwo".

Czytaj więcej o obchodach II Wojny Światowej tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA