REKLAMA

Rocznica II wojny światowej: Prezydenta nie będzie na Westerplatte?

  • Autor: PAP/AT
  • 24 sierpnia 2017 07:20
Rocznica II wojny światowej: Prezydenta nie będzie na Westerplatte? W przeszłości w Wieluniu w rocznicę wybuchu II wojny światowej byli Aleksander Kwaśniewski i Lech Kaczyński (Andrzej Duda, fot.prezydent.pl/Maciej Biedrzycki)

1 września, podczas rocznicy wybuchu II Wojny Światowej prezydent Andrzej Duda będzie w Wieluniu.

1 września o 4.40 rano prezydent Andrzej Duda będzie w Wieluniu - podaje "Rzeczpospolita". Jak podkreśla gazeta, poprzednicy prezydenta obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej zaczynali od Westerplatte.

"Przez rok przekonywałem prezydenta, by 1 września rano był w Wieluniu. Bo taka wizyta jest ważna z punktu widzenia polskiej racji stanu i polityki historycznej. W świat powinien pójść mocny komunikat, że 1 września 1939 roku Niemcy zbombardowali Wieluń, zaatakowali bezbronną ludność cywilną i zniszczyli ponad 75 proc. cywilnych obiektów" - cytuje burmistrza Wielunia Pawła Okrasę "Rz".

Okrasa w rozmowie z gazetą zaznacza również, że "Andrzej Duda obiecał przyjechać do Wielunia jeszcze w kampanii wyborczej, jako kandydat na prezydenta".

Jak pisze "Rz", burmistrz przypomniał, że w przeszłości w Wieluniu w rocznicę wybuchu II wojny światowej byli Aleksander Kwaśniewski i Lech Kaczyński. Obchody zaczęli oni jednak rano na Westerplatte a do Wielunia przyjechali po południu. Andrzej Duda najpierw ma być w Wieluniu.

"Rzeczpospolita" informuje też, że zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha na pytanie o obecność prezydenta Dudy w Wieluniu nie zaprzecza wizycie głowy państwa, zapowiada jednak, że oficjalny komunikat poda wkrótce biuro prasowe Kancelarii.

Zgodnie z ustaleniami gazety 16 sierpnia w mieście pojawiło się Biuro Ochrony Rządu, które sprawdziło miejsca, w których pojawi się prezydent.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA