REKLAMA

Rocznica katastrofy smoleńskiej: Szef MON odsłonił popiersie Lecha Kaczyńskiego

  • Autor: PAP/JS
  • 10 kwietnia 2017 18:39
Rocznica katastrofy smoleńskiej: Szef MON odsłonił popiersie Lecha Kaczyńskiego Uroczystość odbyła się przed budynkiem Dowództwa Garnizonu Warszawa (fot. MON/twitter)

Minister obrony Antoni Macierewicz odsłonił po południu popiersie prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Uroczystość odbyła się przed budynkiem Dowództwa Garnizonu Warszawa.

Jak mówił, dziś - w sposób symboliczny - przypominamy to, co powinno się zdarzyć dużo wcześniej, a popiersie prezydenta Kaczyńskiego ma stanowić "znak pamięci" o nim.

"Od dzisiaj jego popiersie stanie na placu Zwycięstwa (obecnie plac Piłsudskiego - red) wśród największych bohaterów Rzeczypospolitej. Stanie obok pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego, krzyża św. Jana Pawła. Stanie twarzą w twarz z tym pomnikiem wielkości i dramatu Rzeczpospolitej, jakim jest Grób Nieznanego Żołnierza" - dodał Macierewicz.

Czytaj też: W KPRM odsłonięto tablicę upamiętniającą ofiary katastrofy smoleńskiej

Popiersie zostanie przeniesione jeszcze w poniedziałek przeniesione sprzed budynku garnizonu do środka, gdzie będzie wystawione na stałe. Jak wyjaśnia DGW, uroczystość zorganizowano na zewnątrz, ponieważ w budynku nie pomieściliby się wszyscy zaproszeni goście.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Władza uber alles 2017-04-11 10:40:31
    No i gra gitara! Kiepski prezydent ma kiepskie popiersie. Postawione wbrew przepisom ale PISdokracja sie takimi drobiazgami jak prawo nie przejmuje.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA