REKLAMA

Rocznica Sierpnia'80, Szydło: Zadbanie o bohaterów jest naszym obowiązkiem

  • Autor: PAP/AT
  • 31 sierpnia 2016 13:26
Rocznica Sierpnia'80, Szydło: Zadbanie o bohaterów jest naszym obowiązkiem Trudno jest zadbać o tych bohaterów, którzy dzisiaj mają poczucie krzywdy - powiedziała Beata Szydło (fot.twitter.com/PremierRP)

Mówi się o bohaterach z pierwszych stron gazet; trudniej jest zadbać o tych bohaterów, którzy dzisiaj bardzo często mają poczucie krzywdy, zapomnienia - powiedziała premier Beata Szydło w 36. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych.

"Bardzo łatwo przechodzi się do porządku dziennego nad wydarzeniami, które minęły, cieszy się wolnością, mówi się o bohaterach bardzo często tych z pierwszych stron gazet. Ale trudniej jest zadbać o tych bohaterów, którzy dzisiaj bardzo często mają poczucie krzywdy, zapomnienia" - powiedziała premier w Gdańsku.

Podkreśliła, że zadbanie o nich jest naszym obowiązkiem. Zaznaczyła, że ci bohaterowie, tak jak Anna Solidarność walczyli o nasze godne życie, o nas wszystkich.

Czytaj też: Beata Szydło złożyła kwiaty pod tablicą ku czci Lecha Kaczyńskiego

"Anna Solidarność - wspaniała kobieta, wspaniała Polka, matka, powinna być dla nas wszystkich wzorem. Dzisiaj oddajemy jej cześć i dzisiaj mówimy o tym, że te ideały, za które walczyła Anna Solidarność, które jej zawsze przyświecały, są naszymi ideałami" - zaznaczyła Szydło.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • polityk prawicowy 2016-08-31 17:17:14
    Ubolewam nad fałszowaniem przez oszustów Solidarność historii, z uwagi iż, zaczęło się od Lublina woj lubelskie lipiec 1980rok, proszę przejść się przy pierwszym peronie na Dworcu Głównym PKP i odczytać tłumoki napis"lipiec jest zawsze przed sierpniem". Wiecie co się wtedy zdarzyło w Polsce? Powyższe wywołało duży sprzeciw ZSRR i sekretarzy partii wobec klasy robotniczej.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA