REKLAMA

Rodziny ofiar katastrofy odsłonią pomnik smoleński

  • Autor: PAP/AT
  • 09 kwietnia 2018 10:00
Rodziny ofiar katastrofy odsłonią pomnik smoleński Wobec śmierci wszyscy są równi i tak chcemy, żeby ten pomnik był odbierany, jako pomnik absolutnie wszystkich - powiedział Jacek Sasin (fot.Piotr Drabik/flickr.com/CC BY 2.0)

Pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej odsłonią rodziny ofiar; podczas uroczystości rocznicowych, w ich imieniu przemówienie wygłosi prezes PiS Jarosław Kaczyński - powiedział w poniedziałek szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin.

We wtorek, 10 kwietnia, w ósmą rocznicę katastrofy pod Smoleńskiem odbędą się uroczystości upamiętniające ofiary tego wypadku. W uroczystości wezmą udział rodziny ofiar oraz przedstawiciele władz państwowych i samorządowych. W Warszawie na obszarze zielonym między pl. Piłsudskiego a ul. Królewską odsłonięty zostanie Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 r.

Sasin poinformował w poniedziałek (9 kwietnia) w radiu Zet, że pomnik odsłonią rodziny ofiar. W imieniu rodzin przemawiał będzie prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Czytaj tez: Były premier: Skandal, że pomnik smoleński powstaje dopiero dziś

Sasin wskazywał, że na pomniku ofiar katastrofy smoleńskiej są alfabetycznie wypisane nazwiska wszystkich i nikt nie jest na nim wyróżniony. "Wyszliśmy z założenia, że wobec śmierci wszyscy są równi i tak chcemy, żeby ten pomnik był odbierany, jako pomnik absolutnie wszystkich" - dodał.

10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku w katastrofie Tu-154M zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka, oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. Polska delegacja zmierzała na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA