REKLAMA

Rok po wyborach: Nowoczesna podsumuje gospodarkę, sądy i Misiewiczów

  • Autor: GP
  • 25 października 2016 08:02
Rok po wyborach: Nowoczesna podsumuje gospodarkę, sądy i Misiewiczów Nowoczesna jest pierwszy raz w Sejmie. W Wyborach w 2015 roku partia opozycyjna zdobyłą 7,6 proc. poparcia. (fot.:twitter.com/nowoczesna)

• Nowoczesna zaczyna wtorek od podsumowania sytuacji w Polsce w rok po wyborach 25 października 2015 r.
• Politycy partii około południa będą przypominać Polakom co - ich zdaniem - stało się w gospodarce, sądownictwie, Trybunale Konstytucyjnym w ciągu 365 dni, które minęły od zeszłorocznych wyborów.
• Premier Szydło i jej rząd przygotowują się natomiast do podsumowania roku rządu, który minie 16 listopada.

Politycy Nowoczesnej we wtorek (25 października) będą podsumowywać 365 dni od wyborów parlamentarnych 2015 roku. W Sejmie, przedpołudnie zdominują konferencje prasowe klubu partii, która od godziny 8:50 będzie prezentować stan kraju po roku VIII kadencji Sejmu.

Na pierwszej konferencji prasowej wystąpią Katarzyna Lubnauer, Barbara Dolniak, Adam Szłapka, Paweł Rabiej, Wadim Tyszkiewicz.

O godzinie 10.00 posłowie partii Ryszarda Petru będą przyglądać się kondycji gospodarki, budżetowi i sytuacji przedsiębiorców. Tę materię będą przybliżać Paulina Hennig - Kloska, Joanna Augustynowska, Michał Jaros i Wadim Tyszkiewicz.

O 12.00 posłowie partii opozycyjnej wrócą do kwestii Trybunału Konstytucyjnego i praworządności. Nie zabraknie też kilku słów o sądach w Polsce. Więc możemy się spodziewać krytyki pod adresem Zbigniewa Ziobry.

W południe będą występować Barbara Dolniak, Mirosław Suchoń i Paweł Rabiej.

O tym jak wygląda komunikacja w kraju Nowoczesna chce mówić kwadrans po południu. O ideologii i propagandzie będą się wypowiadać Katarzyna Lubnauer, Monika Rosa, Krzysztof Mieszkowski.

O 12.30 serię konferencji podsumowujących rok działania rządów PiS w Polsce Nowoczesna zamknie konferencją pod wymownym tytułem "Zawłaszczanie państwa, Misiewicze, służba cywilna", gdzie Nowoczesna dotknie tematu obsadzania w spółkach Skarbu Państwa osób powiązanych z PiS.

Wczoraj partia opozycyjna sama podsumowała swoje 365 dni na Wiejskiej.

Premier Beata Szydło w poniedziałek (24 października) prezentowała odmienne od opozycji zdanie co do dokonań większości parlamentarnej i rządu.

- Za kilka tygodni będziemy podsumowywać pierwszy rok pracy rządu PiS. To był dobry rok - mówiła premier. - Rok, w którym udało się zrobić bardzo dużo. Ale to był też rok, który nauczył nas pokory, który pokazał nam, że determinacja i skuteczna realizacja założonego planu, pomimo trudności, przynosi efekty.

Rząd Beaty Szydło prezydent Andrzej Duda zaprzysiągł 16 listopada.

25 października 2015 roku Polacy wybierali Sejm i Senat na trwającą kadencję parlamentu. Wybory wygrało Prawo i Sprawiedliwość (37,58 proc. poparcia), drugą siłą w Sejmie stała się Platforma Obywatelska (24,09 proc.). W Sejmie znalazły się jeszcze ruch Kukiz'15 (8,81 proc.), Nowoczesna (7,6 proc.), PSL (5,13 proc.) i Mniejszość Niemiecka (0,18 proc.). Komitety mniejszości nie muszą pokonać 5 proc. progu wyborczego.

Do Sejmu nie dostały się Zjednoczona Lewica (SLD, Twój Ruch, PPS, UP, Zieloni), partia KORWiN (teraz Wolność) i partia Razem.

Pierwsze posiedzenie nowo wybranego Sejmu miało miejsce 12 listopada 2015 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA