REKLAMA

Rosja. Kolejny sprzęt w Kaliningradzie? Moskwa odpowiada NATO i USA

  • Autor: GP
  • 21 listopada 2016 14:34
Rosja. Kolejny sprzęt w Kaliningradzie? Moskwa odpowiada NATO i USA Mobilne platformy Iskader są od wielu lat groźbą Moskwy wobec Europy Środkowo-Wschodniej. (fot.:wikipedia.org/CC BY-SA 4.0)

• Rosja odpowiada na działania NATO i USA w Europie.
• Rosyjska agencja informacyjna podała, że zapadły decyzje o wzmocnieniu sił w Kaliningradzie kolejnymi oddziałami.
• Możemy zobaczyć przy granicy z Polską wyrzutnie rakiet typu Iskander.

Trwa prężenie muskułów przez Rosję. Federacja ma zamiar wysłać do Obwodu Kaliningradzkiego kolejne siły wojskowe, w tym dodatkowe systemy rakietowe: „S-400” i „Iskander”.

Ria Novosti, a za nią Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) podała informację, że działanie takie jest odpowiedzią Moskwy na rozbudowę w Europie obecności NATO i tarczy antyrakietowej USA.

Deputowany Rady Federacji oświadczył, że agresywna polityka NATO zmusza Moskwę do wzmocnienia własnej obrony powietrzno - kosmicznej.

Iskander to jedna z kluczowych broni armii rosyjskiej. To pociski balistyczne krótkiego zasięgu przenoszone na mobilnych platformach typu TEL. Cele rakiet Iskander to obiekty naziemne, w tym infrastruktura wojskowa, czy cele cywilne.

Pociski Iskander mierzą długość niewiele ponad 7 m. Ważą powyżej 3 i pół tony. Ich zasięg minimalny to 50 km.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA