REKLAMA

Rosja pręży muskuły. Wraca temat rakiet Iskander w Kaliningradzie

  • Autor: GP
  • 04 lipca 2016 08:12
Rosja pręży muskuły. Wraca temat rakiet Iskander w Kaliningradzie Transporter systemu balistycznego Iskander. (fot.:wikipedia.org/CC BY-SA 3.0)

Rosyjski ambasador w Wilnie przypomniał, że ekspansja NATO w Europie Środkowo-Wschodniej może pociągnąć za sobą rozmieszczenie w Kaliningradzie pocisków balistycznych typu Iskander.

Aleksander Udalcow, ambasador Federacji Rosyjskiej na Litwie zapowiedział możliwość rozlokowania przez siły rosyjskie nowej partii rakiet Iskander w Kaliningradzie. Jego wypowiedź była podyktowana zbliżającym się w Warszawie spotkaniem liderów NATO.

Sojusz przygotowuje rozlokowanie sił w rejonie Europy Środkowo-Wschodniej, na co Moskwa patrzy bardzo nieprzychylnie.

- Przybliżenie systemu obrony przeciwrakietowej NATO do naszych granic zmusza Rosję do podjęcia odwetowych działań - mówił rosyjski dyplomata.

Rakiety typu Iskander to rosyjska broń balistyczna. Transportowana jest na mobilnych platformach terenowych, może razić cele w zasięgu od 50 km do aż 500 km. Rosja produkuje je w trzech odmianach: M, E i K. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA