REKLAMA

Rosja respektuje wyniki wyborów w Polsce, ubolewa nad stanem stosunków

  • Autor: PAP/ mmp/ ro/
  • 26 października 2015 11:53
Rosja respektuje wyniki wyborów w Polsce, ubolewa nad stanem stosunków Rosja respektuje wybór polskiego narodu. Fot. wikipedia

Kreml powiedział w poniedziałek, że Rosja respektuje wybór polskiego narodu, lecz wyraża żal, że stosunki dwustronne nie są w najlepszym stanie. Oznajmił to dziennikarzom rzecznik prezydenta FR Dmitrij Pieskow komentując wyniki wyborów w Polsce.

"Wynik wyborów w każdym kraju to wyraz woli tych, którzy poszli głosować, czyli obywateli" - powiedział przedstawiciel Kremla.

"Nie ulega wątpliwości, że z szacunkiem odnosimy się do wyborów, do wyników wyborów w Polsce. Jednocześnie ubolewamy, że obecnie nasze stosunki dwustronne znajdują się w nie najlepszym stanie" - zaznaczył Pieskow.

Wg niego Rosja zawsze opowiadała się za dobrymi, wzajemnie korzystnymi stosunkami z Polską.

"Chcemy tego także obecnie, lecz - jak się to u nas mówi - +do miłości zmusić nie można+" - oświadczył Pieskow.

Pieskow powiedział, że Rosja liczy na polityczną mądrość w kwestii stopniowej normalizacji stosunków z Polską i poprawę jakości relacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA