REKLAMA

Rosja wydala polskich dyplomatów

 • Autor: PAP/PSZ
 • 30 marca 2018 14:50
Rosja wydala polskich dyplomatów Władze w Moskie zdecydowały o wydaleniu czterech polskich dyplomatów (fo. Shutterstock)

Ambasador RP w Moskwie został poinformowany w trakcie spotkania w rosyjskim MSZ, o uznaniu czterech członków polskiego personelu dyplomatycznego za osoby niepożądane na terytorium Rosji - podało polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Ambasador RP w Moskwie Włodzimierz Marciniak - podano w informacji resortu spraw zagranicznych zamieszczonej na Twitterze - został w piątek zaproszony do MSZ Federacji Rosyjskiej, gdzie został poinformowany "o uznaniu czterech członków polskiego personelu dyplomatycznego za osoby niepożądane na terytorium Rosji".

Polscy dyplomaci powinni opuścić terytorium Rosji do 7 kwietnia 2018 r.

Zgodnie z uzyskaną informacją działania strony rosyjskiej są odpowiedzią na decyzję polskiego MSZ o wydaleniu z Polski czterech dyplomatów rosyjskich na znak solidarności z Wielką Brytanią.

Jak poinformowało MSZ, podobne decyzje zostały przekazane dziś ambasadorom m.in. Niemiec i Francji.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (2 komentarzy)

 • Bałuciorz 2018-04-02 17:28:56
  Te jasełka z dyplomatami to nam potrzebne jak dziura w moście, jacyś popaprańcy zaczęli prowadzić dziwne gierki bo inni też prowadzą. Ktoś w rządzących głupieje a potem w konsekwencji i tak dostaniemy w (...) przez tych gamoni. Paranoja
 • Cyklop28 2018-03-30 18:38:07
  Ważną sprawą dla Polski jest wyszukanie, poinformowanie, cywilizowane przywiezienie i godziwe urządzenie w ojczyźnie tych rodaków, którzy nie ze swej winy znaleźli się w ZSRR po Traktacie Ryskim i przetrwali gehennę "jeżowszczyzny", albo zostali aresztowani, ograbieni i zesłani do robót niewolniczych po sowieckiej agresji 17 września 1939 r. To samo musi dotyczyć ich potomków. Wszyscy oni nie zasługują na to, by żyć tam w nędzy i upokorzeniu. Wzorem Izraela i Niemiec, które to państwa już dawno zatroszczyły się o swoich, musi tego dokonać także rząd polski. Do realizacji tego celu potrzebne są nam jednak poprawne stosunki dyplomatyczne i konsularne oraz nawet powiększenie ilości znających j. rosyjski i prawo pracowników konsularnych. Dbając o to, Polska nie może wdawać się w konflikty z Rosją o czyichś szpiegów itp. sprawy, bo to zaszkodzi rozwiązaniu sprawy naszych rodaków, nie mówiąc już o szkodach gospodarczych i innych.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA