REKLAMA

Rosja: Wypowiedź Waszczykowskiego o NATO jest niebezpieczna

  • Autor: PAP/GP
  • 26 listopada 2015 15:43
Rosja: Wypowiedź Waszczykowskiego o NATO jest niebezpieczna Prezydent Andrzej Duda i minister Witold Waszczykowski (fot. twitter.com)

Rosyjska dyplomacja komentuje i ocenia wczorajszą wypowiedź Witolda Waszczykowskiego. Minister krytycznie ocenił porozumienie NATO-Rosja z 1997 roku.

Jako nadzwyczaj niebezpieczną i skrajnie prowokacyjną określiło w czwartek MSZ Federacji Rosyjskiej środową wypowiedź szefa polskiego MSZ Witolda Waszczykowskiego. Polski minister opowiedział się za unieważnieniem porozumienia NATO-Rosja z 1997 roku.

O stanowisku MSZ FR poinformowała jego rzeczniczka Maria Zacharowa na swoim cotygodniowym briefingu w Moskwie.

- Chciałabym zwrócić uwagę na oświadczenie szefa MSZ Polski dotyczące dążenia do unieważnienia Aktu Stanowiącego NATO-Rosja, przyjętego w 1997 roku. Uważamy to oświadczenie za nadzwyczaj niebezpieczne i skrajnie prowokacyjne - oznajmiła Zacharowa, którą przytoczyła rządowa agencja TASS.

Waszczykowski krytycznie o rozwiązaniach z 1997 roku

W środowym wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" Waszczykowski ocenił, że akt ten był porozumieniem politycznym.

- To było porozumienie o charakterze politycznym, niezobowiązujące prawnie, podjęte w innych realiach międzynarodowych - mówił minister dla gazety.

Szef polskiej dyplomacji podkreślił, że Polska domaga się wyrównania poziomu bezpieczeństwa.

- Niemcy uważają, że będzie to konfrontacyjne zachowanie wobec Rosji. To pytamy: o czyj komfort dbacie bardziej? Państwa, które jest w sojuszu z wami, w UE i NATO, czy państwa, które jest poza i prowadzi już trzecią wojnę: z Gruzją, Ukrainą i teraz w Syrii? - wyjaśniał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Starsza 2015-11-26 16:10:45
    To błąd merytoryczny bo wtedy nie byliśmy jeszcze w Unii! To samowola i bezprawie, będziemy mieć problemy z takimi politykami i konsekwencjami takiej polityki ale. Z silnym gorzej jak z głupim ale na głupotę nie ma siły...REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA