REKLAMA

Rosja wywiera naciski na polsko-rosyjskie rozmowy transportowe

  • wnp.pl
  • Autor: wnp.pl
  • 08 lutego 2016 10:50
Rosja wywiera naciski na polsko-rosyjskie rozmowy transportowe fot.: shutterstock.com

W trakcie spotkania międzyrządowej komisji mieszanej, Rosja zaproponowała Bułgarii rozważenie liberalizacji międzynarodowego transportu drogowego.

Jak poinformowała agencja TASS, wniosek zgłosiło rosyjskie Stowarzyszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych (ASMAP), ale "zostało poparte przez stronę bułgarską."

W efekcie rozmów "zdecydowano się na przygotowanie odpowiednich zmian w umowie międzyrządowej Rosji i Bułgarii" - powiedział przedstawiciel ASMAP, nie wymieniony z nazwiska.

Strony zgodziły się też na działania zakładające zwiększenie zaangażowania krajowych przewoźników na rynku drugiego z krajów i zmniejszenia na nich liczby przewoźników z państw trzecich.

Jak podkreśla portal RŻD.Partnier, spotkanie odbyło się na tle konfliktu między Rosją a Polską w sprawie wydawania zezwolenia na transport drogowy.

Naszym zdaniem, może to być forma wywierania nacisku na dalsze rozmowy polsko-rosyjskie, bowiem o spotkaniu, które odbyło się 29 stycznia, poinformowano dziś. Ale bułgarskie firmy przewozowe mogą chcieć skorzystać z sytuacji, bowiem obecnie mają siódme miejsce w transporcie międzynarodowym w Unii Europejskiej, nie tylko za Polską, ale i za przewoźnikami z Rumunii, Litwy i Węgier.

Przeczytaj: Symulowane starcie NATO - Rosja, kto wygrał?

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA