REKLAMA

Rostowski: Audyt PiS o rządach PO-PSL powinien prawić nam peany

  • Autor: GP
  • 10 maja 2016 21:27
Rostowski: Audyt PiS o rządach PO-PSL powinien prawić nam peany Minister Rostowski był szefem resortu finansów przez większość okresu rządów PO-PSL. (fot.:wikipedia.org/CC BY-SA 2.0)

Były minister finansów i polityk PO, Jan Rostowski określił we wtorek (11 maja), że gdyby PiS chciał rzetelnie sprawdzić politykę PO-PSL "musiałby prawić peany" na cześć obecnej opozycji.

- To nie jest żaden audyt, bo audyt przeprowadzają poważne, niezależne firmy audytowe, a tu po prostu partia rządząca przygotowuje swoją kampanię propagandową przeciwko opozycji - mówił na antenie TVN 24 polityk.

Podkreślał, że jakimś dziwnym zrządzeniem losu właśnie w tygodniu po marszu opozycji publikowany będzie audyt. Zaznaczył, że to nie może być przypadek. PiS zapowiadał już w lutym dokładne zbadanie działań poprzedników.

Przeczytaj: Beata Kempa wie, że Polacy będą smutni, gdy poznają audyt rządów PO-PSL

- Ogłoszenie raportu oceniającego poprzedni rząd jest reakcją na marsz KOD, który w sobotę przeszedł ulicami Warszawy - argumentował Rostowski. - Myślę, że (politycy PiS - red.) przygotowali kilka rzeczy, które będą w ich mniemaniu chwytliwe - konkludował zapowiedziany dokument polityk PO.

W dalszej części wywiadu rozmowę zdominował temat Trybunału Konstytucyjnego.

- To jest w zasadzie katastrofa - przypominał Rostowski, że PO w okresie kampanii wyborczej ostrzegało przed rządami PiS. - Nie spodziewałem się, że posuną się tak daleko w bezczelnym łamaniu prawa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA