REKLAMA

Rosyjskie samoloty nad Bałtykiem: Stoltenberg nazwał incydent niebezpiecznym

  • Autor: PAP
  • 14 kwietnia 2016 14:15
Rosyjskie samoloty nad Bałtykiem: Stoltenberg nazwał incydent niebezpiecznym Jens Stoltenberg, sekretarz generalny NATO i Barack Obama. (fot.:twitter.com/nato)

Incydent na Morzu Bałtyckim z udziałem rosyjskich samolotów bojowych, które kilkakrotnie przelatywały w pobliżu niszczyciela rakietowego USA, to zachowanie niebezpieczne i nieprofesjonalne - ocenił w czwartek (14 kwietnia) sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

- Takie zachowanie jest niebezpieczne i nieprofesjonalne - powiedział Stoltenberg, pytany trakcie wizyty w Wielkiej Brytanii o incydent na Bałtyku.

Poinformował, że w przyszłym tygodniu odbędzie się spotkanie Rady NATO-Rosja, na którym jednym z tematów będą działania militarne, a przede wszystkim ich przejrzystość i ograniczenie ryzyka.

- Myślę, że incydent na Morzu Bałtyckim tylko podkreśla to, jak ważna jest koncentracja o ograniczeniu ryzyka i przejrzystości - powiedział sekretarz generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Przeczytaj: Szef MON o samolotach rosyjskiego lotnictwa nad Bałtykiem

Dodał, że można zaobserwować znacznie większą aktywność wojskową wzdłuż granicy między NATO a Rosją.

- Musimy zapobiegać incydentom i wypadkom, a jeżeli do nich dojdzie upewnić się, że nie wymkną się spod kontroli - podkreślił Stoltenberg.

W poniedziałek i we wtorek rosyjskie Su-24 przeleciały 20 razy nad niszczycielem USS Donald Cook, znajdującym się na wodach międzynarodowych na Bałtyku. Na pokładzie okrętu był polski śmigłowiec. Informacje o incydencie przekazały źródła amerykańskie. Biały Dom wyraził zaniepokojenie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • życie! 2016-04-17 10:19:03
    Nie potrafimy nawet zabezpieczyć okrętów USA na Bałtyku przebywających gościnnie w tej częściej Europy, obrona powietrzna Polski zostawała rozwiązana, gdzie zakupione F-16 w gaciach mieliście mokro? Obetnie Rząd Polski więcej wydaje na zabezpieczenie miesięcznic smoleńskich, czy tysięcy tajników obecnych na ostatniej 6rocznicy katastrofy smoleńskiej ,jak zabezpieczenia granic Polski od strony Morza Bałtyku. Obawiam się mamy Rząd oszustów dobrze kamuflujących się kuchów, pomyśleć jeszcze taka zgraja nieudaczników chce organizować szczyt NATO w bieżącym roku na terenie Polski!
  • Rosjanie kogoś szukają 2016-04-14 18:35:55
    Donald... i wszystko jasneREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA