REKLAMA

Roszady na listach PO. Marszałek za Biernata

  • Autor: TM
  • 07 września 2015 13:19
Roszady na listach PO. Marszałek za Biernata Na liście PO do Sejmu pojawił się marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień. Fot. rotwl.pl

Marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień zastąpi Andrzeja Biernata na liście PO do Sejmu. Według „Dziennika Łódzkiego”w „PO już się mówi, że to właśnie Biernat zostanie nowym marszałkiem województwa”.

Liderem łódzkiej listy PO został profesor Włodzimierz Nykiel, rektor Uniwersytetu Łódzkiego, drugi na liście jest były minister sprawiedliwości Cezary Grabarczyk, a trzecia - posłanka Małgorzata Niemczyk.

Kolejne nazwiska

„Dziennik Łódzki” ustalił, że czwarta będzie Iwona Śledzińska-Katarasińska, a piąty Paweł Bliźniuk, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej i lider największego koła PO w Łodzi, bliski współpracownik prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej.

Według gazety numerem 6 może być posłanka Elżbieta Królikowska-Kińska.

Po sensacyjnej rezygnacji

PO miała problem z listą sieradzką po rezygnacji ze startu Andrzeja Biernata, szefa regionu łódzkiego. Liderem listy jest Cezary Tomczyk, rzecznik rządu, a „dwójką” posłanka Agnieszka Hanajczyk.

Następcą Biernata został marszałek województwa Witold Stępień. PO raczej nie miała innego wyjścia - do obronienia w tym okręgu ma 4 mandaty, a Biernata musiał zastąpić na liście ktoś z powiatu pabianickiego, najliczniejszego w okręgu. A obecnie nikt stamtąd nie ma bardziej eksponowanej posady od Stępnia - pisze gazeta.

Według informacji dziennika, w „PO już się mówi, że to właśnie Biernat zostanie nowym marszałkiem województwa”.

Listę piotrkowską otworzy posłanka Dorota Rutkowska, druga jest wicemarszałek Elżbieta Radziszewska, trzeci Arkadiusz Rożniatowski z Bełchatowa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA