REKLAMA

Roszady w PO. Posłanki nie ma na liscie przez billboardy

  • Autor: TM
  • 01 września 2015 10:18
Roszady w PO. Posłanki nie ma na liscie przez billboardy Posłanka Gądek miała wystartować z czwartego miejsca z okręgu 13. Fot. facebook.com

Lidia Gądek miała wystartować do Sejmu z czwartego miejsca z list PO. Została jednak usunięta. Powodem są billboardy z jej wizerunkiem.

Prowadzenie własnej kampanii wyborczej przed tą właściwą jest niedopuszczalne. Z tego powodu zarząd krajowy partii zdecydował o usunięciu Lidii Gądek z listy wyborczej - oświadczył Grzegorz Lipiec, przewodniczący Platformy Obywatelskiej w Małopolsce.

Jest następczyni

Wiadomo już, że na liście zastąpi ją Jagna Marczułajtis-Walczak. Awansuje o jedno miejsce w górę.

Posłanka Gądek miała wystartować z czwartego miejsca z okręgu 13 (Kraków i powiaty: olkuski, miechowski oraz ziemski krakowski).

Jak przypomina "Gazeta Krakowska" na ulicach Krakowa i pobliskich miejscowości pojawiły się plakaty z jej wizerunkiem. Brakuje na nich informacji o wyborach czy logo partii. Jest jedynie hasło "Po pierwsze profilaktyka" i podpis - lek. med. Lidia Gądek.

"To nie polityka"

Te billboardy nie mają z polityką nic wspólnego. To, że jestem lekarzem nie jest dla nikogo tajemnicą. Swoją rozpoznawalność wykorzystuję wspierając wiele kampanii prozdrowotnych i nawet nie wpadło mi do głowy, że ktoś może je skojarzyć z jesiennymi wyborami – oświadczyła posłanka.


Dodaje, że koszt kampanii billboardowej to kilkanaście tysięcy złotych . Zapłaciły za nią stowarzyszenia, które zajmują się promocją profilaktyki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA