REKLAMA

Rozłam wśród działaczy Nowoczesnej

 • Autor: PAP/GP
 • 29 stycznia 2016 08:20
Rozłam wśród działaczy Nowoczesnej Rozłamowcy twierdzą, że Nowoczesna, tworząc struktury lokalne, radykalnie odeszła od swych ideałów. (fot. facebook.com/NowoczesnaPL)

• Około 200 działaczy Nowoczesnej z Poznania, Lublina, Opola i Bydgoszczy odchodzi z partii i chce utworzyć nowe ugrupowania pod nazwą "Polska Partia Centro-Demokratyczną".
• Informację przekazała  "Gazeta Wyborcza".

Na razie założyli grupę inicjatywną na Facebooku.

Grafika ze strony nowej politycznej inicjatywy, źródło: facebook.com

- Chcemy być w partii obywatelskiej, a nie rządzonej odgórnie z Warszawy - mówi "Gazecie Wyborczej" Tomasz Korzan z Poznania, do niedawna członek Nowoczesnej. - Mieliśmy kilka partii rządzonych wodzowsko, jak PiS, czy ostatnio PO. Nowoczesna miałam być inna - podkreśla Korzan.

Rozłamowcy twierdzą, że Nowoczesna, tworząc struktury lokalne, radykalnie odeszła od swych ideałów.

Lider Nowoczesnej Ryszard Petru twierdzi, że nic nie wie o rozłamie. Podkreśla, że informacje o rozłamie mogą pochodzić od rozżalonych osób, które nie zostały przyjęte do partii.

- Z całą pewnością nie ma aż 200 osób, które chcą od nas odejść - przekonuje sekretarz generalny Nowoczesnej Adam Szłapka. Według niego - jak pisze "GW" - część osób jest sfrustrowana, bo nie udało im się objąć stanowisk w strukturach, dlatego rozpuszczają pogłoski o rozłamie w partii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (5 komentarzy)

 • odmieniec 2016-01-31 18:00:42
  Pan ryszard Petru jest nie do zaakceptowania, jako polityk. - Tylko tyle.
 • odmieniec 2016-01-31 17:57:35
  Pan Ryszard Petru jest nie do zaakceptowania, jako polityk. - Tylko tyle.
 • Snake 2016-01-29 09:04:23
  Nie takie oczekiwania były wyborców do Nowoczesnej. Wyborcy nie głosowali na lanserów, ale na swoich przedstawicieli - a ich nie ma. Zniknęli na salonach. Przykre, ale muszę przyznać rację oponentom Nowoczesnej. Soniu masz racje im dalej w las tym więcej ... .
 • sonia1940 2016-01-29 08:47:38
  Na początku sama byłam zafascynowana Nowoczesną, ale im dalej w las ,tym więcej.....błędów p. Petru-mają rację ,że odchodzą z partii.
 • Snake 2016-01-29 08:39:28
  Posłowie Nowoczesnej zapomnieli o swoim elektoracie. Zajęli się świecznikiem marginalizując tych, którym zawdzięczają to kim są. Efekt - widać na portalach społecznościowych, gdzie pod szyld Nowoczesnej podpinają się z wazeliniarstwem różni bankruci polityczni słodząc posłom jacy są wspaniali, cudowni jacy cmok cmok mniam mniam itd .... a piar idzie w świat. Posłowie i posłanki Nowoczesnej stracili kontakt z ziemią. Nie tego oczekiwali wyborcy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA