REKLAMA

Rozmowa premier Szydło z Theresą May późnym popołudniem

  • Autor: PAP/JS
  • 28 lipca 2016 11:36
Rozmowa premier Szydło z Theresą May późnym popołudniem O godz. 18 premier Beata Szydło spotka się w Warszawie z premier Wielkiej Brytanii Theresą May. (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

• O godz. 18 premier Beata Szydło spotka się w Warszawie z premier Wielkiej Brytanii Theresą May.
• Tematem rozmów ma być sytuacja Polaków na Wyspach w kontekście Brexitu, a także polsko-brytyjskie relacje bilateralne.

Z informacji CIR wynika, że o godzinie 18 Szydło powita May przed KPRM. Rozmowy mają potrwać półtorej godziny; o godz. 19.30, po spotkaniu, przewidziane są wypowiedzi dla mediów.

We wtorek (26 lipca) na konferencji prasowej premier podkreślała, że najważniejszym tematem rozmowy z Theresą May będzie sytuacja polskich obywateli, którzy mieszkają obecnie w Wielkiej Brytanii po tym, jak w czerwcowym referendum większość Brytyjczyków opowiedziała się za opuszczeniem Unii Europejskiej przez ich kraj.

- Będziemy rozmawiać również o współpracy, przecież Wielka Brytania jest ważnym, strategicznym partnerem dla Polski. Mamy bardzo bliskie relacje bilateralne. To jest ważny partner gospodarczy, ale również ważny partner, jeżeli chodzi o sprawy bezpieczeństwa, jeżeli chodzi o sprawy związane z kwestiami militarnymi - mówiła Szydło.

Wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański, odnosząc się do czwartkowej wizyty premier Wielkiej Brytanii Theresy May w Warszawie stwierdził, że "Wielka Brytania pozostaje kluczowym partnerem dla Polski". Zastrzegł jednak, że "prawa nabyte Polaków na Wyspach nie mogą być przedmiotem negocjacji".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA