REKLAMA

Rozpoczęła się oficjalna wizyta prezydenta Chorwacji

  • Autor: PAP/JS
  • 28 stycznia 2016 10:48
Rozpoczęła się oficjalna wizyta prezydenta Chorwacji Od powitania na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego rozpoczęła się oficjalna wizyta w Polsce prezydent Chorwacji Kolindy Grabar-Kitarović (fot. twitter/Kancelaria Prezydenta)

· Od powitania na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego rozpoczęła się oficjalna wizyta w Polsce prezydent Chorwacji Kolindy Grabar-Kitarović.
· Z prezydentem Andrzejem Dudą ma ona rozmawiać o współpracy w ramach koncepcji międzymorza, o bezpieczeństwie i kryzysie migracyjnym.

Po ceremonii powitania zaplanowano spotkanie par prezydenckich. Następnie prezydent Duda i chorwacka prezydent odbędą rozmowy w "cztery oczy". Przewidziano także plenarne rozmowy delegacji oraz wypowiedzi prezydentów dla mediów.

Prezydencki minister Krzysztof Szczerski zwrócił uwagę, że będzie to czwarte spotkanie prezydenta Dudy i prezydent Chorwacji. "Kontakt jest intensywny, gdyż oboje - i prezydent Duda, i prezydent Chorwacji - podzielają wizję pogłębionej współpracy państw Morza Bałtyckiego, Morza Czarnego i Adriatyku" - powiedział Szczerski PAP.

Podczas czwartkowej (28 stycznia) wizyty w Warszawie prezydent Chorwacji złoży kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza. Wraz z prezydentem Dudą wezmą także udział w otwarciu Polsko-Chorwackiego Forum Gospodarczego. Wieczorem w Pałacu Prezydenckim polska para prezydencka wyda oficjalny obiad na cześć chorwackich gości.

Prezydent Grabar-Kitarović spotka się także z premier Beatą Szydło oraz marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • brukarz 2016-01-28 11:29:07
    Coraz częściej wstrzymuję się od komentarzy, ponieważ POkrętacze, jak zwykle, wszystko totalnie negują, szczególnie w komercyjnej "lisiastej" telewizji i prasie. Zaś Naród, wszystko chętnie kupuje za "petrudolarki".REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA