REKLAMA

Rozpoczęło się spotkanie marszałka Senatu z liderami partii ws. kryzysu sejmowego

  • Autor: PAP/JS
  • 09 stycznia 2017 14:25
Rozpoczęło się spotkanie marszałka Senatu z liderami partii ws. kryzysu sejmowego Karczewski poinformował o tym, że zaprosił wszystkich liderów partii politycznych na spotkanie w Senacie (fot. Stanisław Karczewski/twitter)

• Po godz. 14 rozpoczęło się spotkanie marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego z liderami partii zasiadających w Sejmie ws. możliwości rozwiązania kryzysu parlamentarnego.
• W spotkaniu biorą udział liderzy PiS, PSL, Nowoczesnej i Kukiz'15.
• Nie uczestniczy w nim szef PO.

Karczewski poinformował o tym, że zaprosił wszystkich liderów partii politycznych na spotkanie w Senacie, bo chce na nim "przedstawić propozycję, również propozycję dla PO i całej opozycji, rozwiązania kryzysu parlamentarnego".

Karczewski powiedział, że chcę rozmawiać z liderami politycznymi przede wszystkim na temat prac nad budżetem. "Jesteśmy gotowi przegłosować poprawki, tak żeby Sejm mógł debatować i mógł rozmawiać i mógł przeprowadzić debatę wokół tych propozycji Nowoczesnej, a mam nadzieję, że również i innych partii politycznych" - zapewnił.

Udział w spotkaniu biorą: przewodniczący PiS Jarosław Kaczyński oraz minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, szef Nowoczesnej Ryszard Petru oraz lider Kukiz'15 Paweł Kukiz.

Lider PO Grzegorz Schetyna oświadczył, że nikt z PO nie pojawi się na spotkaniu u marszałka Karczewskiego. Jak podkreślił, "to nie jest kwestia, którą powinien zajmować się Senat; problem, który się zdarzył dwa tygodnie temu to jest konflikt, do którego doszło w Sejmie". "Oczekuję od marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego zaangażowania się w rozwiązanie tego konfliktu, przyznania się do błędu i powrotu do Sali Plenarnej" - dodał.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA